Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Opcje

Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Podsumowanie dnia – 28 styczeń 2013

  • Jak każdej zimy, tak i podczas tej doszło do sporu rosyjsko-ukraińskiego odnośnie dostaw gazu. Ukraińcy nie wywiązali się dotychczas z zawartej w kontrakcie z Gazpromem klauzuli take-or-pay (tł. bierz albo płać), i strona rosyjska żąda zapłaty brakujących 7 mld dolarów albo odetnie Ukrainie dostawy gazu. Taką samą klauzulę zawiera w sobie kontrakt pomiędzy PGNiG i Gazpromem.
  • Deweloperzy w związku z bardzo kiepską sytuacją na rynku nieruchomości potwierdzają, iż ceny mieszkań pozostaną na obecnym poziomie lub nawet spadną. W największych miastach gotowych do sprzedania jest ponad 50 tysięcy mieszkań, a w tym roku dojdzie kolejne 38 tysięcy. Firmom z rynku nieruchomości na pewno nie pomagają ostatnie ruchy rządu i banków. Rząd zakończył już program „Rodzina na swoim”, a hucznie reklamowany „Mieszkanie dla młodych” z powodu cięć budżetowych został przesunięty na rok 2014. Zaostrzone zostały również kryteria przyznawania kredytów hipotecznych.
  • Uran i metale ziem rzadkich na Grenlandii. Cała Dania czeka na oceny Grenlandzkiej Dyrekcji Zasobów Mineralnych, które jeśli będą pozytywne, dadzą zielone światło do budowy kopalni oraz eksploatacji piątych co do wielkości złóż uranu. Elektryzująca jest również wiadomość, iż znaleziono tam pokłady metali ziem rzadkich, czyli pierwiastków które są potrzebne w nowych technologiach, a na chwilę obecną monopol na ich produkcję mają Chińczycy.
  • Indeksy GPW:      WIG   47 324,06      (-0,61%)               WIG20     2 521,50      (-0,82%)
  • Waluty:      EUR 4,1805 (-0,23%)         USD 3,1074 (-0,36%)         CHF 3,3531 (-0,44%)           GBP 4,8923 (-0,57%)

   

  Zapraszam do dyskusji i do polubienia naszej strony na FB, gdzie często wrzucamy ciekawe artykuły związane z rynkami –Pokonac-Rynek.pl na Facebooku.

  Również polecam nasz wspólny projekt pt Encyklopedia Rynków, na którym można znaleźć wiele definicji związanych z rynkami finansowymi.

  Naszym najnowszym projektem jest Applet do Wyceny Opcji z szczególnym uwzględnieniem opcji notowanych na GPW. Sami zobaczcie pod linkiem Option Pricing Software

  Posted in: Komentarze Tagged: , , ,

  Dodaj komentarz

  /*