Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Opcje

Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Podsumowanie dnia – 5 kwiecień 2013

  • Dyskusja wokół projektu drugiej nitki gazociągu jamalskiego przez Polskę jest coraz gorętsza . Na początku dzisiejszego dnia poinformowano nas, że doszło do podpisania tzw. memorandum w tejże sprawie przez szefa Gazpromu Aleksieja Millera oraz prezesa spółki EuRoPol GAZ Mirosława Dobruta. Informacje o rozpoczęciu prac nad projektem, korzyściach dla Polski wynikających z przeprowadzenia przez nasz kraj nitki Jamał II oraz podpisaniu memorandum zostały w krótkim czasie zamieszczone na stronie internetowej rosyjskiej spółki. W tym momencie pojawiły się rozbieżne informacje. Znajdujący się wciąż na stronie Gazpromu wpis informuje o tym, że podpisane memorandum zakłada realizację tego projektu przez terytorium Polski w kierunku południowym do Słowacji i Węgier. Natomiast z komunikatu spółki EuRoPol Gaz wynika, że dokument jest „oceną możliwości realizacji inwestycji”. Spółka jasno oznajmia, że „niniejsze Memorandum nie zawiera decyzji o budowie gazociągu i nie jest prawnie wiążącą umową ani zobowiązaniem zawarcia jakichkolwiek umów lub kontraktów”. Komentarz do całej sytuacji po spotkaniu z prezes PGNIG dodał Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski. Jego słowa potwierdzają niejako oświadczenie spółki EuRoPol GAZ, gdyż mówi, że „(…) porozumienie ma charakter techniczny i dotyczy wymiany informacji. Nie zobowiązuje żadnej spółki do realizacji projektu gazociągu”.

  • Klienci mBanku i MultiBanku od godzin porannych mieli problemy z wejściem na strony internetowe tych banków. Problem rozwiązano dopiero przed godziną 12.
  • W piątku w Stambule działa nowa giełda Borsa Istanbul (BIST). Powstała ona z połączenia Stambulskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz tamtejszej giełdy złota.
  • W poniedziałek na NewConnect’cie zadebiutuje firma Netwise. Jej głównymi obszarami działalności są wdrażanie oraz doradztwo systemów CRM i dostarczanie kompleksowego wsparcia w ramach IT Governance. Więcej informacji o samej spółce i jej wejściu na alternatywny parkiet GPW znajdziecie Państwo klikając w ten link – Netwise na NewConnect.
  • Indeksy GPW:   WIG   44 597,66  (-0,06%)        WIG20   2 346,37   (+0,16%)
  • Waluty:    EUR   4,1820  (-0,19%)      USD   3,2358   (-1,20%)       CHF   3,4389   (-0,20%)       GBP   4,9264   (-0,19%)
  Posted in: Komentarze Tagged: , , ,

  Dodaj komentarz

  /*