Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Opcje

Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Ropa spadek cen.

  Wczoraj obserwowaliśmy spadek cen ropy na światowych rynkach.Cena ukształtowała się na poziomie 106,20$ za baryłkę ropy. Było to spowodowane informacją, jaka napłynęła z Arabii Saudyjskiej o zwiększeniu podaży tego surowca. Dodatkowo, inwestorzy spodziewali się, wzrostu zapasów o 2,4 mln baryłek.

  Dzisiaj cena ropy nie przekraczała poziomu 106,52$, aż na rynek trafiła informacja, o zmniejszeniu się zapasów ropy o 1,16 mln, a więc oczekiwania inwestorów się nie potwierdziły. Kolejnym mniej ważnym sygnałem jest wzrost cen paliwa w Chinach. Co spowodowało wzrost ceny do poziomu 107,52$. Jednak później nastroje się uspokoiły i cena spadła poniżej 107$

  Moim zdaniem, jeżeli na rynek nie będą napływać niepojące sygnały to cena ropy będzie wahać się między 106,20$, a 107$. Taki przedział cenowy jest bardzo możliwy do utrzymania do końca tygodnia. Niższa cena jest uwarunkowana poprzez podmioty, które chcą uzupełnić zapasy ropy, oraz po przez zwiększenie podaży przez Arabię  Saudyjską. Mogłoby to spowodować, większe spadki ceny ropy, gdyby nie informacje z USA. Ponadto niepojące sygnały płyną z Chin.

   Właśnie te informacje powodują wzrost ceny. Moim zdaniem presja inwestorów i potrzeba tańszej ropy jest na tyle silna, aby cena surowca nie przekroczyła 107$. Im wyższa cena tym lepiej dla pośredników i rafinerii.

  W następnym tygodniu, możemy spodziewać się spadków cen ropy, które będą spowodowane mniejszą ilością chętnych do jej kupna. Jednak najważniejszy wpływ na cenę ropy ma polityka, a bliżej konflikty w państwach ją eksportujące.

  Posted in: Komentarze Tagged:

  Dodaj komentarz

  /*