Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Opcje

Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Tydzień – zapowiedź najważniejszych informacji rynkowych dla inwestorów

  Drugi tydzień września, można uznać tygodniem, w którym zdecydowanie ważniejsze informacje będą pochodziły z poza rynku, niż z oficjalnych odczytów makroekonomicznych.

  Australia:

  Warto obserwować australijskiego dolara, który powinien się umacniać względem głównych par walutowych, a to ze względu na zakończone w sobotę wybory parlamentarne w Australii.  Przeprowadzone sondaże wskazują na zdecydowane zwycięstwo konserwatywnej opozycji pod przywództwem Tony’ego Abbott (koalicja Partii Liberalnej i Partii Narodowej). Dla rynku może być to bardzo pozytywny sygnał, gdyż główne obietnice partii Abotta skupiały się na temacie obniżenia podatków dla firm, zmniejszenia biurokracji oraz wycofania podatku od emisji CO2.

  Włochy:

  Włoskiego cyrku politycznego ciąg dalszy. W niedzielę najważniejsze włoskie media podały, że zgodnie z swoimi szumnymi zapowiedziami Silvio Berlusconi, były szef rządu złożył w Strasburgu odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w związku z coraz bardziej realną możliwością pozbawienia go mandatu senatora. Jest to pokłosie ustawy publicznej, uchwalonej za urzędu Mario Montiego, zakazującej wykonywania funkcji parlamentarzysty przez osoby skazane. Za wyrzuceniem byłego premiera z izby wyższej, opowiadają się przedstawiciele Partii Demokratycznej, z którą centroprawicowy Lud Wolności (partia, której liderem jest Silvio Berlusconi), tworzą koalicję rządzącą. W przypadku, odwołania Berlusconiego w poniedziałkowym głosowaniu, ład polityczny we Włoszech może zostać zakłócony.

  Syria:

  Cały świat spogląda na Syrię. W poniedziałek na specjalnym posiedzeniu Kongresu może zostać podjęta decyzja w sprawie

  z13938624Q,Prezydent-Syrii-Baszar-al-Asad

  interwencji na Bliskim Wschodzie. Barack Obama zaapelował do kongresmenów o poparcie  decyzji ograniczonego ataku wojskowego USA na Syrię. Z drugiej strony, Prezydent Syrii
  Baszar el-Asad zdecydowanie zaprzeczył w rozmowie z amerykańską telewizją CBS, że to do  niego należała decyzja w sprawie użycia broni chemicznej i że nie ma faktycznych dowodów, na  to że doszło do ataku chemicznego na Bliskim Wschodzie. W całym tym zamieszaniu, kluczową  rolę wydaje się mieć zapowiedziany na przyszły tydzień raport ONZ, opierający się na badaniu pobranych próbek z miejsca rzekomego ataku chemicznego na przedmieściach Damaszku. Raport w tej sprawie zostanie opublikowany, najwcześniej pod koniec tego tygodnia.

   

  Kalendarium 9 – 13 września:

  Poniedziałek:

  Ważne odczyty pojawią się z Azji: z Japonii, gdzie podane zostaną odczyty PKB za II kwartał 2013 oraz poznamy informacje dot. bilansu płatniczego oraz raporty o chińskiej inflacji CPI i PPI . Dodatkowo ważnymi informacjami dla rynków będą wyniki głosowania we Włoszech w sprawie odwołania Silvio Berlusconiego oraz posiedzenie Kongresu, gdzie może zapaść decyzja o zbrojnej interwencji w Syrii.

  silvio

  Wtorek:

  Najistotniejszymi danymi wydają się być odczyty z Chin dot. sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. Myślę, że warto zwrócić uwagę na dane dot. produkcji przemysłowej we Francji za lipiec oraz odczyt PKB Włoch za II kwartał, w kontekście potwierdzenia poprawiającej się sytuacji gospodarczej w Europie

  Środa:

  W środę na rynek trafią dane z wychodzącej z kryzysu gospodarki Wielkiej Brytanii. Opublikowane zostaną dane z brytyjskiego rynku pracy: stopa bezrobocia, indeks średniego wynagrodzenia oraz liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W środku tygodnia zostaną opublikowane dane odnośnie bilansu płatniczego w Polsce, poznamy protokół z posiedzenia Banku Centralnego Nowej Zelandii oraz odbędzie się aukcja 10-letnich obligacji amerykańskich.

  Czwartek:

  To przede wszystkim, odczyt stopy bezrobocia w Australii oraz publiczne wystąpienie Mario Draghiego – szefa EBC.

  Piątek:

  Końcówka tygodnia wyraźnie pod wpływem danych z USA. Na rynek trafią odczyty inflacji PPI, dane dot. sprzedaży detalicznej oraz wstępna publikacja indeksu Uniwersytetu Michigan.

  Posted in: Analiza Fundamentalna, Komentarze

  Dodaj komentarz

  /*