Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Analiza 29-06-2012 WIG20

  Coraz więcej napływa negatywnych informacji na giełdy, a te reagują spadkami, nie tylko w Europie, ale też i w USA. Na parkiety napływają informacje z Hiszpanii, Cypru. Nawet wiadomość o utworzeniu rządu w Grecji nie  polepszyły nastrojów graczy. Niestety, informacje płynące z Europy negatywnie wpływają na indeks WIG20.

  Po trendzie spadkowym trwającym od marca do połowy maja nastąpił gorący okres na warszawskim parkiecie. Wig20 znalazł się w okolicach minimum po sierpniowych spadkach, co było sygnałem do kupna. Indeks 20-stu największych spółek rósł, po czym napływały negatywne informacje i spadał. Taka sytuacja trwała, aż do czerwca. Wtedy indeks rozpoczął trend wzrostowy i dopiero w tym tygodniu znaczący wpływ na nastroje inwestorów ma szczyt UE. To pod wpływem niskich oczekiwań graczy, co do efektów rozmów Wig20 zaczął tracić. Ukształtowała się nowa bariera, którą jest poziom 2268 pkt. Wczoraj indeks przebił poziom wsparcia w okolicach 2242 pkt. Inwestorzy zamiast kupować akcje, wolą wybrać bezpieczniejsze papiery wartościowe, jakimi są obligacje. O czym świadczy rosnąca cena obligacji, zarówno 10 letnich jak i 5 letnich.

  Jeżeli Szczyt UE zakończy się fiaskiem, a na rynki nadal będą napływać negatywne wiadomości odnośnie zmian ratingów banków hiszpańskich i włoskich możemy się spodziewać w kolejnym tygodniu, a nawet tygodniach fali spadków i ucieczki inwestorów w bardziej bezpieczne środki takie jak złoto czy obligacje.

  Posted in: Analiza Techniczna, WIG20 Tagged:

  Dodaj komentarz

  /*