Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Analiza Techniczna 13-02 – po 2 miesięcznej przerwie.

  Analiza Techniczna WIG20

  Analiza Techniczna WIG20

  WIG20  – D1

  Niezwykle ciężki styczeń, w którym obroniłem pracę inżynierską z Mostów i Budowli Podziemnych już za mną, wiec czas najwyższy powrócić do analizowania wykresów.

  Po wielu dniach wzrostów byki napotkały opór na poziomie 2400 ( bariera psychologiczna) wzmocnionym przez linię kanału spadkowego.  Mimo pozytywnego rozwiązania problemu greckiego, podejrzewam, że w najbliższym czasie możemy oczekiwać korekty. Potwierdza to wartość wskaźnika Stochastic, który znajduje się w strefie wyprzedania.

   

   

  Eur/Usd – D1

  Ceny wyszły z chmury Ichimoku, co jest pozytywnym sygnałem.  W najbliższym czasie oczekuje małej korekty , która może znieść ceny w  okolice 1.3100. W takim zdaniu utwierdza mnie mała dywergencja na wskaźniku RSI.

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

   

  Łamigłówki Elliotowskie –  4H ( czyli  analizy na wesoło )

  Elliotowskie Łamigłówki

  Elliotowskie Łamigłówki

  EUR/PLN  4H

  Analizy grudniowe okazały się trafione, gdyż EURPLN wykonało korektę abc , która składa się na falę A. Według mnie w tym momencie czeka nas lekkie odbicie(fala B), a potem powrót do umacniania się złotego.

   

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Analiza TechnicznaEURPLN

   

  Na koniec chciałbym wrzucić pewną ciekawostkę na temat Analizy Technicznej z najdroższej książki na temat finansów  jaką dane mi było ujrzeć – Pual Wilmott on Quantitative Finance  (skromne 999 zł).

  „Humans just seem to like determinism, and have difficulty, especially at an early age, handling the random and meaningless. It goes back to caveman  times. Ug and his friend Og were standing in the entrance to their cave when along came a saber-toothed tiger. The tiger went for Og and dragged him off for his supper. It just so happened that Ug was scratching his left ear when this happened. Now every time that Ug sees a saber-toothed tiger he scratches his left ear, just to be on the safe side. Now maybe there was no connection between what Ug was doing when Og was dragged off, but perhaps there was, and there’s no harm in playing it safe in the future.”

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*