Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Analiza Techniczna PKN Orlen 04.04.2013

  imageWitam wszystkich, dziś zaprezentuję analizę spółki paliwowej z Wig20 czyli PKN Orlen. Spółka cały poprzedni miesiąc traciła na wartości, a co czeka ja w najbliższych dniach? Zapraszam do przeczytania analizy.

  Długookresowe ujęcie

  Najpierw spójrzmy na wykres w ujęciu długookresowym. Na wykresie 6M widać trend wzrostowy, który trwał od początku listopada 2012 roku, aż do końca marca kiedy to ceny przebiły z góry linię trendu wzrostowego(linia czerwona). W tym czasie cena wzrosła o ok. 34%(z ok 42 zł do ok 55 zł). Przebicie trendu wzrostowego oznacza spadki.

  Krótkookresowe ujęcie

  W ujęciu krótkookresowym można zaobserwować dwie odwrócone formacje V(linie niebieskie). Pierwsza z nich rozpoczęła się kształtować 16 stycznia i zakończyła się 7 lutego. U szczytu tej formacji widzimy dodatkowo formację wisielca, która zapowiadała zmianę trendu. Jednak przy drugiej odwróconej formacji V tak czytelnej informacji nie było. A informacje o odwróceniu trendu mówił wskaźnik RSI. Obecnie cena kształtuje się na poziomi 49,84 zł za akcję. Do zamknięcia formacji pozostało ok 2,5 zł.

  Dzisiaj cena utrzymywała się powyżej ceny otwarcia jednak pod koniec sesji spadła i cena zamknięcia była większa od otwarcia o 0,12%(49,84zł).

  Prognoza

  W najbliższym czasie cena akcji powinna spadać. Za tym scenariuszem przemawiają dwie argumenty. Pierwszy to domknięcie odwróconej formacji V. A drugim jest trend spadkowy trwający od początku marca. Wskaźnik RSI znajduje się w okolicach 40% więc nie można po nim wnioskować co do sygnału kupna. Ruchu cen w górę można się spodziewać w przyszłym tygodniu, gdy wskaźnik RSI osiągnie poziom wykupienia.

  Krzysztof  Hołubowicz

  Zapraszam do dyskusji i do polubienia naszej strony na FB, gdzie często wrzucamy ciekawe artykuły związane z rynkami –Pokonac-Rynek.pl na Facebooku.

  Również polecam nasz wspólny projekt pt Encyklopedia Rynków, na którym można znaleźć wiele definicji związanych z rynkami finansowymi.

  Naszym najnowszym projektem jest Applet do Wyceny Opcji z szczególnym uwzględnieniem opcji notowanych na GPW. Sami zobaczcie pod linkiem Option Pricing Software

  Jeżeli chcesz zdawać egzamin na maklera papierów wartościowych powinieneś zapoznać się z materiałami na portalu.

   

  Posted in: Analiza Techniczna, Ciekawe spółki z GPW Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*