Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Maj 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

  Reklama

  hit counter

  Atak na górną linię kanału – Analiza Techniczna 11.10

  WIG20  – dzienny  i tygodniowy

  Siła wybicia z linii trendu spadkowego, której nadejście opisywałem w poniedziałek, zaskoczyła mnie. Byki ruszyły do ataku, ale już widać chwilowe problemy w obozie zielonych. Niedługo  na S&P będziemy atakować lokalny szczyt z  9 września, co może wskazać kierunek dla naszej giełdy ( w razie klęski – powrót niedźwiedzi)

  Dzisiejsza sesja na rodzimym parkiecie została zakończona na górnej linii kanału wzrostowego. Widać stanowi ona chwilową zaporę dla byków. Należy zwrócić uwagę na wskaźnik CCI, gdyż doszedł on do strefy wyprzedania, co może pokazywać chwilowe wyczerpanie siły popytowej. Podejrzewam, że w najbliższych dniach czeka nas mała korekta i prawdopodobny ruch byków do poziomów 2450. Potem powrót siły niedźwiedzi.

  wykres :  http://www.ttools.pl/narzedzia/analizy

  Copper  – D1

  Miedź kontynuuje ruch korekcyjny w górę. W tym momencie mamy do czynienia z małą wyprzedażą (podfala b), ale niedługo powinniśmy ruszyć z wzrostową podfalą c. Prawdopodobnie  wywinduje ona ceny do poziomu  7840, czyli do okolic 0,500 zniesienia Fibbonaciego fali spadkowej kształtowanej od 31.08 do 3.10.

  Analiza Techniczna Miedź D1

  Analiza Techniczna Miedź D1

  Po przemyśleniu sytuacji na rynku miedzi w skali makro, oraz po konsultacji z Panem Dariuszem Bartłomiejczakiem  (http://dariuszbartlomiejczak.pl/) stwierdzam, że niestety trzeba zmienić oznaczenia fal Elliota dla miedzi w ujęciu tygodniowym. Podejście to zmienia globalne nastawienie z popytowego na podażowy. Decyzję tę podejmuje ze względu na przekroczenie  skali ruchu korekcyjnego, kształtowanego od 15 lutego 2011. Według praw Elliota niedopuszczalne jest przekroczenie przez falę 4 poziomów szczytów 1 fali (wedle starego oznaczenia).  Szczerzę mówiąc mam nadzieję, że to anomalia w zastosowaniu technik Elliota, gdyż przy takim podejściu czekają nas ciężkie czasy dla gospodarek światowych.

  Analiza Techniczna Miedź W1 stare oznaczenie

  Analiza Techniczna Miedź W1 stare oznaczenie

   

  Analiza Techniczna Miedź W1

  Analiza Techniczna Miedź W1

   

  Eur/Usd – D1

  W1

  Zgodnie z zmianami oznaczeń fal na wykresie miedzi przystępuje do zmian w oznaczeniach fal Elliota na najważniejszej parze walutowej świata. Również z tego samego powodu obieram globalny trend na spadkowy z wzrostowego. Widać oznaczenia poniżej na wykresie.

  Analiza Techniczna EURUSD W1

  Analiza Techniczna EURUSD W1

  H4

  W analizie dziennej wciąż widzę krótkoterminową siłę byków, która powinna wynieść ceny do poziomów zniesienia 0,5 fali spadkowej kształtowanej od 29.08 do 4.10. Widać na wykresie, że chwilowe spadki zostały powstrzymane przez linie ukształtowaną przez lokalne minima z miesiąca maj i lipiec. Jedynie niepokojący wydaje się być poziom wskaźnika RSI, który wchodzi w strefę wyprzedania.

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD H4
  Analiza Techniczna EURUSD H4

   

  Posted in: Analiza Techniczna, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*