Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Co po odejściu Papandreu?

  mapa rynku ttools.pl
  mapa rynku ttools.pl

  WIG20  – D1

  Po problemach z serwerem i po niezłomnej walce by odbudować stronę od zera wracam z analizami. Sytuacja jest ciężka. Rynek zasilany jest nieustannie różnymi sprzecznymi informacjami.

  Od strony technicznej po uformowaniu wzrostowej struktury 5 falowej powinna czekać nas korekta. Jeśli ostatnie sesje oznaczyć jako fale a,b to teraz kreślimy falę c.  Gdyby wierzyć teorii Elliota to te trzy fale powinny składać się na korekcyjną falę A, po której by przyszły B I C. Powinny one sumarycznie znieść indeks do 2200. Ale jak wiadomo nie od wczoraj Elliot bywa zgubny.

  Z drugiej strony silnym oporem są okolice 2440. Przełamanie tego poziomu może zakończyć się potwierdzeniem w głowach inwestorów tego, że mamy do czynienia z rajdem Świętego.  Poza tym Papandreu odchodzi, wiec jutro powinny być wzrosty? A może rynek już od dawna gra Włochy, a o Grecji stara się zapomnieć?

  Analiza Techniczna WIG20
  Analiza Techniczna WIG20

  Eur/Usd – D1    

  Na wykresie D1 można zauważyć, że chmura Ichimoku stanowi poważny opór dla cen.  Powyżej chmury mamy zniesienie 50% fali od 01.11 do 04.11, które będzie stanowiło kolejną ciężką przeprawę dla byków.

  Według teorii Elliota kreślimy teraz falę korekcyjną c, która może znieść ceny do okolic 1.3400. Poza tym za spadkami przemawia przełamanie linii trendu na RSI. Ale jak się to ma do pozytywnej według mnie informacji na temat odejścia Papandreu?

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  EUR/PLN  H4

  Nie jest Tuskowi na rękę zmiana konstytucji, wiec nasz premier nie pozwoli na przekroczenie progu granicznego dla długu, który jest denominowany w EURO.  Dlatego wciąż na naszej najważniejszej parze powinien dominować trend spadkowy. Teraz kreślimy falę C , która powinna znieść ceny w okolice 4.1700. Przebicie poziomu 4.3025 będzie potwierdzało rynek niedźwiedzia.

  Analiza TechnicznaEURPLN
  Analiza TechnicznaEURPLN

  Łamigłówki Elliotowskie

  By lepiej czytać wykresy zacznę prowadzić analizę fal Elliota na EDKU H1. Wiem, każdy ma swoje zdanie na temat Elliota. Potrafi być zgubny – przyznaje rację.  Ale według największych traderów, potrafi być bardzo skutecznym narzędziem, tylko potrzeba wiele lat treningu.

  Dlatego otwieram „łamigłówkę” zasady są proste :

  Główny trend – cyfry czcionka 20

  Trend niższy – cyfry czcionka 10

  Elliotowskie Łamigłówki
  Elliotowskie Łamigłówki

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*