Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Czy przebijemy linię kanału spadkowego? – Analiza techniczna 13.10

  Mapa rynku ttools.pl

  Mapa rynku ttools.pl

  WIG20  – dzienny  i tygodniowy

  Dzisiaj bardzo szybko, bo jest już dość późno. Po prawej dodaję mapę rynku oddającą bieżącą sytuację na rynku w sposób szybki i obrazowy. Narzędzie to pochodzi ze strony www.ttools.pl i w miarę rozwoju portalu będę starał się coraz częściej je wykorzystywać.

  Dzisiejsza sesja pokazała, że wzrosty napędzane strzałem stochastycznym zbliżają się końca. Poza tym na wykresie można zauważyć formację harami, która ma negatywną wartość prognostyczną.  Ponadto widać, że linia równoległa do dolnej linii kanału spadkowego wyznaczonej na dołkach z 11 sierpnia i 23 września stanowi silny opór.  Podejrzewam, że je jutro możemy mieć jeszcze mały atak na górną linię kanału spadkowego, czyli byki jeszcze się nie poddały.

  Analiza Techniczna WIG20

  Analiza Techniczna WIG20

   

  Copper  – D1 i H1

  Miedź rysuje korektę ABC fali spadkowej (5 falowej – od 31.08 do 3.10 ).  W tym momencie metal  zniżkuje  i na wykresie dziennym nie wygląda to zbyt dobrze.

  Analiza Techniczna Miedź D1

  Analiza Techniczna Miedź D1

  Spójrzmy na wykres o interwale godzinnym – H1. Widać, że wskaźnik Ichimoku jeszcze nie pokazuje sygnału sprzedaży, bo wciąż Tenkan-sen(czerwona linia)  jest powyżej Kijun-sen(niebieska linia). Poza tym widać, że chmura Ichimoku stanowi solidne wsparcie przed zniżką. Przebicie poziomu 7180 będzie wskazywało na powrót niedźwiedzi.

  Analiza Techniczna Miedź H1

  Analiza Techniczna Miedź H1

   

  Eur/Usd – H4

  Na wykresie widać, że kluczowym dla dwóch ostatnich sesji okazał się poziom 50% zniesienia fali spadkowej kształtowanej od 29.08 do 4.10. Tak jak we wcześniejszych analizach starałem się przewidzieć. Oprócz negatywnego sygnału w postaci silnego oporu można dopatrzeć się dywergencji na wykresie wskaźnika RSI.

  Analiza Techniczna EURUSD H4

  Analiza Techniczna EURUSD H4

  Oznacza to, że w najbliższym czasie będziemy mieli rynek niedźwiedzia, bo lokalne szczyty na wykresie ceny nie pokrywają się z kolejnymi szczytami na wykresie wskaźnika RSI. Jeśli poziom  1.3840 nie zostanie w najbliższym czasie przebity, to prawdopodobnie ceny powędrują w dół i kapitał będzie leciał do USA.

   

  Posted in: Analiza Techniczna, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*