Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Maj 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

  Reklama

  hit counter

  Europa ciągnie Amerykę w dół – Analiza Techniczna 18.10

  mapa rynku ttools.pl

  mapa rynku ttools.pl

  WIG20  – dzienny  

  Po odbiciu od opisywanego w poprzedniej analizie oporu  S&P zaczął korektę. Wraz z Giełdą Wuja Sama idzie też WIG. Wczorajsze spadki były spowodowane wypowiedziami ministra finansów Niemiec na temat braku planu antykryzysowego na najbliższy szczyt UE.  Dzisiaj sesja przyniosła niezdecydowanie.

  Od sytuacji technicznej wygląda to w następujący sposób: siedzimy na oporze górnej linii kanału spadkowego – równoległej do linii wyznaczonej na minimach z 11 sierpnia i 23 września. Dodatkowo potwierdza ten opór linia wewnętrzna ukształtowana na dołkach z czerwca i lipca(wykres).

   

  Analiza Techniczna WIG20

  Analiza Techniczna WIG20

   

  Eur/Usd – D1 i H1         

  Tak jak R.Miner napisał w swych książkach- „Zniesienie 50% poprzedniej fali zawsze jest respektowane przez inwestorów.  W naszym wypadku mieliśmy odbicie od 50% zniesienia fali kształtowanej od 09.01 do 05.05, a potem ceny zatrzymały się na 61.8% zniesieniu. Inwestorzy wierzący w Fibonacciego przez te dwa dni osiągnęli spory zysk.

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Na interwale H1 możemy doszukać się struktury falowej 1 2 3 4 (zaznaczone na rysunku). Ze względu na słabiutką korektę 1 przez falę 2, możemy się spodziewać, że fala 4 kształtowana w tym momencie będzie miała większy zasięg. Ciężko stwierdzić, czy korekta w postaci fali 4 została już ukształtowana bo możliwe są dwa scenariusze :

  • skończona formaca a-b-c – koniec korekty
  • skończona formacja a-b-c jako całość fali A z ruchu korekcyjnego 3-3-5.

  Ichimoku pokazuje chwilową słabość EUR wobec USD. Przebicie chmury i 50% zniesienia fali opisanej na początku analizy pozwoli wrócić bykom do szarży.

  Analiza Techniczna EURUSD H1

  Analiza Techniczna EURUSD H1

  EUR/PLN  H4

  Zmieniam analizę techniczną miedzi na notowania Euro wobec Złotego, ze względu na prośby paru czytelników odnośnie komentarzy na temat rodzimej waluty.

  Na wykresie zaznaczyłem elipsami momenty interwencji NBP, BGK oraz wpływ ostatnich wyborów na kurs EUR/PLN. Gdybyśmy znali dokładny czas interwecji to byśmy w tym momencie byli bardzo bogaci 😉

  W tym momencie EUR/PLN przełamało krótkoterminową linię trendu spadkowego, co oznacza wzrost wartości waluty UE. Poza tym z analizy fal Elliota wynika, że właśnie zakończyliśmy kształtowanie korekty ABC i czekają nas dalsze wzrosty. Wyjście z poziomu chmury Ichimoku będzie potwierdzeniem sygnału wzrostowego.

  Trzeba bacznie obserwować i może spróbować zagrać pod kolejne interwencje? W końcu nie za dobrze będzie wyglądać sytuacja naszego kraju z zadłużeniem większym niż 60% PKB.

  Analiza Techniczna EURPLN H4

  Analiza Techniczna EURPLN H4

   

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*