Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Fala C ruszyła – Analiza Techniczna 10.11

  mapa rynku ttools.pl

  mapa rynku ttools.pl

  WIG20  – D1

  Wczoraj była ciekawa bardzo sejsa. Na początku sesji  KGHM i PKO zostały wywindowane w górę w okolice pierwszego dużego oporu, co pociągnęło cały WIG w górę. Potem wielcy gracze z Londynu szybko sprzedali dwie główne spółki i cała giełda poleciała w dół. To jest właśnie siła inwestorów instytucjonalnych.

  Zgodnie z prognozami kreślimy falę C.  Byki za długo jechały bez wyprzedaży, co zresztą udało mi się przewidzieć w poprzedniej analizie .

  W tym momencie zatrzymaliśmy się na linii trendu równoległej do górnej linii kanału wzrostowego. Może to na chwilę powstrzymać spadki, ale podejrzewam, że przez parę najbliższych dni polecimy jeszcze w dół.  Wiele osób wieszczy bessę i atak na poziomy 1800. Zgodnie z przeciwną teorią większości obstawiam, że to tylko korekta ostatniej fali wzrostowej.

  Teraz z dużym prawdopodobieństwem będziemy atakować poziom 2230 gdzie jest 50% zniesienie fali wzrostowej.  W tym miejscu należy spodziewać sie ataku byków. Trzeba bacznie śledzić koncentracje otwartych pozycji. Jej wzrost będzie oznaczał, że gruby przebudowuje portfel.

  http://www.gpw.pl/koncentracja_otwartych_pozycji

  Na wykresie podkreśliłem 2 sygnały sprzedaży, które widać na wskaźniku RSI.

  Analiza Techniczna WIG20

  Analiza Techniczna WIG20

  Eur/Usd – D1    

  Przewidywana fala C przyszła z ogromną siłą. Daytraderzy i systemy automatyczne na bazie trend following strategy na pewno zarobili krocie.  W tym momencie ceny zatrzymały się na końcowym punkcie chmury ICHIMOKU – o zgrozo! Jaką ona ma siłę!  Są to okolice fali 1 wzrostowej, czyli zgodnie z teorią Elliota, jeśli ma być zachowany trend wzrostowy ceny nie mogą tego poziomu przekroczyć.  (chociaż jak badania pokazują, ta zasada na rynkach walutowych często jest naginana)

  W tym momencie według mnie należy szukać momentu odwrócenia i powrotu do umacniania się waluty EURO, chociaż podejrzewam, że jeszcze EDEK może trochę zlecieć w dół.  Docelowo do okolic 1.3380, zanim byki ruszą do gry.

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  EUR/PLN  H4

  Okazało się, że fala  2 ma bardziej rozbudowaną strukturę. Ceny poleciały w okolice  4.4300 i na wykresie pojawiła się formacja przenikania. Podejrzewam, że w najbliższym czasie ruszymy z falą 3 spadkową,  czyli podtrzymuje moja prognozę.

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Na koniec :

  Polecam film Margin Call na temat ekonometryków, wielkich Pieniędzy na Wall Street, upadku banku inwestycyjnego  w 2008, największych bosów inwestycyjnych z premiami rocznymi rzędu 83 mln, co nie potrafią czytać wykresów, a powodują kryzys światowy. Z dobrą obsadą aktorską wraz z szarym obrazem Nowego Yorku. Szczególnie osoby związane z zarządzaniem ryzykiem docenią szczególny klimat tego filmu;)

  Łamigłówki Elliotowskie – Dla rozrywki intelektualnej

  Ciąg dalszy. Zmieniam oznaczenia fal i wprowadzam dodatkowy poziom fal:

  Dlatego otwieram „łamigłówkę” zasady są proste :

  Główny trend – cyfry czcionka 20

  Trend niższy – cyfry czcionka 10

  Trend najniższy – cyfry czcionka 10

  Krótki komentarz: Fala b okazało się ze miała inną postać. Teraz kreślimy falę 3?

  Elliotowskie Łamigłówki

  Elliotowskie Łamigłówki

   

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , , ,

  Dodaj komentarz

  /*