Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Formacja młotka na WIG20 – Analiza Techniczna 25.09

  Analiza Techniczna WIG 20

  Analiza Techniczna WIG 20

  WIG20  – dzienny

  Piątkowa świeca przyniosła bardzo ładną formację młotka z małym cieniem górnym, co jest pozytywnym sygnałem siły byków.  Poza tym poziom zniesienia 50% fali wzrostowej która miała początek w lutym 2009 został obroniony. Można powiedzieć, że po raz drugi uwzględniając dołek początku sierpnia. Potwierdza to silny opór dla niedźwiedzi. Wszystko teraz zależy od tego, czy jest to koniec układu 5 falowego według teorii Elliota( scenariusz 2) czy może w tym momencie wykreśliliśmy (3) podfalę ostatniej fali ( scenariusz 1).  Wiele zależy od jutrzejszej sesji. Gdy w poniedziałek ukształtuje się ładna biała świeca to utworzy się formacja gwiazdy polarnej, która zmobilizuje byki do kupna. Jeśli jednak mamy do czynienia z scenariuszem nr 1 czekają nas kolejne spadki.

   wykres :  http://www.ttools.pl/narzedzia/analizy

  Eur/Usd – D1

  Według mojej analizy czwartkowej : „Spadek napędzany  jest ucieczką kapitału z Europy do Ameryki. W tym momencie prawdopodobnie kreślimy  3 podfalę C ( struktury korekcyjnej ABC). Podejrzewam, że jeśli mamy do czynienia z formacją ABC to może ona zatrzymać się na poziomie  0.786 lub  0.886 zniesienia fali kształtowanej od stycznia do maja 2011.” Po głębszej analizie rynku stwierdziłem jednak, że to co uważałem za  (1) podfalę rzeczywiście może być  liczone jako trzy podfale. Zatem według tego spojrzenia na  Edka w tym momencie zakończyliśmy kreślenie (5) podfali.  Jeśli to okaże się prawdą, to już w tym momencie została ukształtowana pełna korekta ABC.  Pełne wyrysowanie korekty pozwoliłoby wrócić bykom z pełnym impetem na rynek  i zapoczątkować wzrost wartości waluty Eurolandu.

  Zmieniłem moje zdanie na temat układu, gdyż fala numer 3 powinna być dłuższa albo co najmniej równa podfali  ( 1) według założeń Elliota. Gdyby jednak sprawdził się scenariusz z ostatniej mojej analizy czekają nas jeszcze dalsze spadki co najmniej do poziomu 1.3300.

  Pozostaje sobie zadać pytanie czy zostały podjęte środki fundamentalne, które by dałby pozytywny bodziec do wzrostu?

  Analiza Techniczna EurUsd

  Analiza Techniczna EurUsd

  Copper  – H4

  Wciąż wymowa rynku miedzi jest negatywna. Tutaj widać dokładnie, że dopiero kreślimy 3 podfalę C korekty ABC. Nie napawa to optymizmem dla rynków akcji, które są w dużym stopniu skorelowane z miedzią. Wskaźnik RSI wchodzi w stan wyprzedania,  co oznacza, że najbliższe dni mogą przynieść małe odbicie, a potem powrót do spadków i tworzenie 5 podfali.

  Analiza Techniczna Miedź

  Analiza Techniczna Miedź

  Posted in: Analiza Techniczna, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*