Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Gra pod decyzję FED’u

  Analiza Techniczna WIG

  Analiza Techniczna WIG

  WIG – dzienny

  Dzisiejszy dzień spod znaku byków wynika z gry pod czwartkową decyzję Fedu w sprawie Gospodarki. Z technicznego punktu widzenia dzisiejsze wzrosty zatrzymały się idealnie na linii oporu – 76,4% zniesienia. Do czwartku można się spodziewać ataku na zniesienie 61,8 % i na linię trendu spadkowego. Jeśli dojdzie do scenariuszu, w którym linia ta zostanie przełamana, a FED zaproponuje poważny plan ratunkowy numer 3, to może nasz czekać odwilż. Wszystko okaże się w czwartek

  Poziomy wsparcia :  39 530

  Poziomy oporu:   40 000, 41 600

  wykres :  http://www.ttools.pl/narzedzia/analizy

  Na parach walutowych przechodzę na coraz mniejszy interwał, który jest lepszy do podejmowania krótkoterminowych inwestycji.

  Eur/Usd – 1h

  W tym momencie para kreśli formacje 5 falową  ciągu 5-3-5 ruchu korekcyjnego. W tym momencie para kreśli falę numer (3) (patrz rysunek) .Minimalny planowy  poziom  do którego może ona dotrzeć to 1.400. Po drodze istnie silne wsparcie na poziomie 61,8% zniesienia fali (c) potwierdzone dołkiem.

  Analiza Techniczna EURUSD

  Analiza Techniczna EURUSD

  GBP/USD- 4h

  W przeciwieństwie do Eur/Usd  para z funtem szterlingiem wydaje się być w trendzie wzrostowym.  Przez dłuższy czas para przebywała w okolicach silnego wsparcia  wyznaczonego przez koniec 1 fali wyznaczonej na poprzedniej analizie pary w ujęciu 4 godzinnym. Poziom ten jest potwierdzony przez dwukrotny dołek, więc zyskuje na sile. Potwierdzeniem siły byków będzie przecięcie Kijun-Sen (niebieskiej) przez  Tenkan -sen (czerwoną linię). A jest już naprawdę blisko;)

  Analiza Techniczna GBPUSD

  Analiza Techniczna GBPUSD

  Copper

  W poprzedniej analizie mówiłem ,że miedź zbliża się do linii trendu wzrostowego, co może być świetnym sygnałem kupna. Niestety stosując teorię fal Elliota okazuje się, że będąc blisko tej linii do wykreślenia zostało jeszcze  fale nr (3) (4) i (5) . Albo teoria się nie sprawdzi w tym wypadku, albo trzeba zmienić numerację fal.

  Analiza Techniczna Copper

  Analiza Techniczna Copper

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , , ,

  Dodaj komentarz

  /*