Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Kiedy koniec korekty? -Analiza techniczna 16.10

  MapaRynku

  MapaRynku

  WIG20  – dzienny  i tygodniowy

  W piątek byki zaatakowały i ceny poszły w górę. Wszystko to odbyło się na niski wolumenie, co wskazuje na słabość obozu wzrostowego. Zgodnie z oznaczeniem fal Elliota, kreślimy teraz podfalę korekcyjną (c), która może być albo końcową falą całej korekty ABC fali spadkowej 12345(na wykresie) lub ostatnią podfalą (3) fali A korekty składającej się z podfal 3-3-5.  W tym momencie wskaźnik CCI pokazuje nam na prawdopodobne spadki.

  Analiza Techniczna WIG20

  Analiza Techniczna WIG20

  Bardziej prawdopodobny wydaje się być drugi scenariusz i czeka nas teraz ruch korekcyjny korekty wzrostowej, a potem kontynuacja ruchu w górę do poziomu  2460.

  Warto zwrócić uwagę na wykres zgrupowań zniesień i projekcji Fibonacciego na wykresie S&P.  Na poziomie 1230 znajduje się bardzo mocny opór wyprowadzony na podstawie analizy zniesień dodatkowo połączony z lokalnym szczytem, który stanowi dodatkowy opór. Poziom ten powinien powstrzymać wzrosty.

  Zniesienia S&P

  Zniesienia S&P

  Wszystko to ma oparcie w danych fundamentalnych. Mianowicie w ostatnim czasie pojawiły się niekorzystne dane makroekonomiczne  – słabsze wyniki sprzedaży detalicznej oraz rynku pracy. Dane te nie wpływają radykalnie na notowania, lecz działają z opóźnieniem.

  Poza tym zwyżki są napędzane nadziejami, że interwencje polityków i specjalistów od globalnych finansów mogą przynieść jakieś zmiany. Należy zadać sobie pytanie czy coś w tym celu zostało jednak zrobione? Z Analizy historycznej wynika, że to jeszcze nie koniec spadków i że z prawdopodobieństwem 3/4 mamy okazje powalczyć o nowe minima( 3 razy na 4 poszliśmy do tej pory w dół mając taką sytuację)

   

  Copper  – D1

  W poprzedniej analizie napisałem, że chmura Ichimoku nw wykresie H1  może wybronić miedź przed spadkami i tak się też stało. Na wykresie dziennym dochodzimy do strefy dwóch zniesień 61,8% ruchu wzrostowego ( fala 5 globalnego trendu) i fali spadkowej (c?). Zatem w tych okolicach możemy oczekiwać ruchu korekcyjnego.   Wciąż do utworzenia sygnału kupna na wskaźniku Ichimoku daleka droga.

  Analiza Techniczna Miedź D1

  Analiza Techniczna Miedź D1

   

  Eur/Usd – D1 i W1         

  Popularny EDEK wyrysował w piątek świeczkę, która swoim górnym cieniem dotknęła zniesienia 50% kształtowanej od 09.01 do 05.05). Prawie każde 50% zniesienie wywołuje reakcje na rynku. Ceny odbijają się zazwyczaj od tego zniesienia. Ma to swoje uwarunkowanie w powszechnej znajomości zniesienia 50% wśród inwestorów. Słowa te są parafrazą słów R.Minera. Więc możemy doczekiwać się walki w najbliższym czasie o poziom 1.3880.

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analizując wykres tygodniowy, po zmianie oznaczeń struktury falowej, muszę przyznać, że w tym momencie gra toczy się o dużą stawkę. Czy w najbliższych latach czeka nas kontynuacja trendu wzrostowego czy też trend spadkowy.  Przyjęcie oznaczenia tak jak na poniższym wykresie tygodniowym oznaczałoby kontynuację trendu. Niestety wiążę się to z odstępstwem od zasad konstruowania fal Elliota( fala 4 nie może naruszyć fali 1). Co o tym myślicie?

  Analiza Techniczna EURUSD W1

  Analiza Techniczna EURUSD W1

  Ciężko jest prognozować rynki, które w swojej postaci są jak geometryczny ruch browna. Najważniejsze to szybko reagować.

  Posted in: Analiza Techniczna, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*