Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Kiedy ten rajd świętego?- Analiza Techniczna 04.12

  mapa rynku ttools.pl

  mapa rynku ttools.pl

  WIG20  – D1

  Analiza techniczna, niestety, nie jest nauką ścisła. Liczy się bardziej wyczucie doświadczenie i intuicja połączone z spostrzegawczością i wiedzą. Dlatego moim celem jest zawsze określenie kierunku w moich prognozach. Jeśli rynek porusza się inaczej niż przewidziałem, to przyjmuję moją porażkę z pokorą i staram się udoskonalić warsztat.

  Z naniesionych przeze mnie fal wynika, że jutro powinniśmy ruszyć z falą wzrostową (5), która powinna spokojnie dotrzeć do 2350. Potwierdza prognozę sygnał Stochastic, który ma jeszcze pole do wzrostu. Według mnie rajd Św. Mikołaja rozpocznie się dopiero po przebiciu poziomu 2430, a by to do tego doszło muszą zostać podjęte pozytywne decyzje na szczycie UE  9 grudnia. W obecnej sytuacji zbyt dużo ludzi widzi tę potencjalną formacje i boi się zaangażować swój kapitał ,bez potwierdzenia w postaci  wybicia linii szyji.

  Z drugiej strony wciąż trwa walka pomiędzy grubasami. Ponad to  Pan Dariusz Bartłomiejczak  w swojej analizie weekendowej  znalazł historyczne porównanie obecnej sytuacji do niedźwiedziej formacji głowy i ramion z 2007 roku.  Postawiło to moją czujność w stan gotowości. Dodatkowo EDEK nie idzie w górę z taką siłą jak giełdy Europejskie, co jest negatywnym znakiem dla giełd europejskich.

  Czasówki  (w nawiasie liczba dni pozostała do liczby Fibonacciego lub Lucasa)HIGH-HIGH:

  96 (27)  , 39 (8),  19(2) , 11(0) – brak jednoznaczności .

   

  Eur/Usd – D1     +  Łamigłówki Elliotowskie 1H

  Podtrzymuje moją ostatnia prognozę na temat 1 fali wzrostowej według Elliota. Na wykresie dziennym odbiliśmy się od niebieskiej linii Ichimoku.  Widać, że piątkowa fala tworzy w tym momencie ostatnie ramię formacji Głowa i ramiona.

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  W wykresie 1h z „łamigłówek” widać, że odbiliśmy się od czerwonej linii kreślonej po szczytach i wróciliśmy z impetem do niebieskiej linii trendu spadkowego. Ceny powinny dalej ruszyć w górę kreśląc dalej wzrostową falę numer 3. Silnym oporem jest czerwona linia trendu spadkowego.

  Elliotowskie Łamigłówki

  Elliotowskie Łamigłówki

  EUR/PLN  4H

  Jak napisałem w poprzedniej analizie technicznej, ceny pary walutowej EURPLN wygenerowały na wykresie D1 parę wartościowych sygnałów sprzedaży.  Na wykresie 4H kreślimy właśnie falę korekcyjną B w górę. Należy zauważyć, że cena pod koniec kreślenia podfali A, idealnie zatrzymała się na dolnym ograniczeniu chmury,. Myślę,  że w najbliższych dniach będziemy kontynuować spadek, czyli kreślić podfalę C. Widoczna linia trendu jest osiągalna.

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Analiza TechnicznaEURPLN

   

  Linki  do poprzednich moich analiz
  Odreagowanie po białej świecy na wysokim wolumenie – Analiza Techniczna 1.12
  WIG20 na tle europy wyjątkowo słaby – Analiza Techniczna 29.11
  Agencje ratingowe zaatakowały Belgię – Analiza Techniczna 27.11

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, WIG20 Tagged: , , ,

  Dodaj komentarz

  /*