Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  „Mamy narzędzia” – deklaracja FED – Analiza techniczna 28.08

  Analiza Techniczna - WIG

  Analiza Techniczna - WIG

  WIG – dzienny

  „Mamy narzędzia” – to najważniejsze dwa słowa wypowiedzi szefa FED.  Czy taka deklaracja wystarczy  by w dłuższym terminie pobudzić rynek?  Wszystko zależy od tego jaką ona ma siłę. Co ciekawsze, wyrażenie „Luzowanie ilościowe” nie zostało w ogóle wypowiedziane przez szefa najważniejszego banku centralnego na świecie.  Pozostaje zadać sobie pytanie co to narzędzia ukrywa Bernanke w takim bądź razie? Z tym będziemy musieli poczekać do września, gdyż wtedy ma się odbyć specjalne spotkanie w sprawie gospodarki.

  Patrząc na wykres Wigu wciąż mamy sytuację pesymistyczną.  Można dopatrzeć się formacji  zwanej „trójkątem”, która zapowiada zazwyczaj kontynuację trendu.  Negatywnym sygnałem jest również  spadający wolumen przy wzrostowych sesjach. Pokazuje to brak siły obozu byków. Wybicie się z tego trójkąta pokaże nam dalszy kierunek ruchu indeksu

  wykres :  http://www.ttools.pl/narzedzia/analizy

  Eur/Usd – 1h

  Ciekawą sytuacja kreśli się nam na głównej parze walutowej świata. Po rozpoczęciu przemówienia Bena Bernanke  możemy  na wykresie  zauważyć dużą czarną świece spadkową pokazującą entuzjazm i siłę dolara. Po godzinie jednak sytuacja odmieniła się diametralnie i Euro z impetem ruszyło do góry. Formacja ta nazywa się objęciem hossy.  Bez chwili zawahania ceny przebiły dwie linie trendu i zatrzymały się na oporze  ustanowionym przez szczyt  z dnia 22 września.  Przebicie tego oporu będzie potwierdzało dalszy wzrost wartości Euro w stosunku do Dolara.

  Analiza Techniczna EURUSD

  Analiza Techniczna EURUSD

  Copper  – Tygodniowy i 1h

  Można powoli powiedzieć, że sytuacja staje się jasna. Na wykresie tygodniowym można zauważyć , że fala 4 głównego cyklu zatrzymała się na linii trendu. Zgodnie z teorią Elliota mamy prawdopodobnie początek 5 fali  wzrostowej. Potwierdzeniem sytuacji będzie przebicie niebieskiej linii- Kijun-sen  przez czerwoną Tenkan-Sen (wskaźnik Ichimoku).

  Analiza Techniczna Miedź

  Analiza Techniczna Miedź

  Rozpatrując interwał 1 godzinny można ujrzeć ładne wybicie  z czerwonej linii trendu o której pisałem ostatnio. Wybicie to utworzyło solidny kanał wzrostowy o nienaruszonej na razie strukturze. Podejrzewam, że oporem dla najbliższych wzrostów może być małe zgrupowanie zniesień –  23,6%  3 fali głównego cyklu i 50 & fali C (składowej 4 głównej fali).

  Analiza Techniczna Miedź

  Analiza Techniczna Miedź

  Posted in: Analiza Techniczna, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*