Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Odbicie od lini trendu – Analiza techniczna 08.09

  Analiza Techniczna Wig

  Analiza Techniczna Wig

  WIG20  – dzienny

  Po wczorajszym udanym odbiciu się od linii trendu mamy do czynienia z prawdopodobnym ruchem w górę w krótkim terminie.  Samo odbicie było pozytywnym sygnałem, lecz dzisiejsze złe dane z OECD na temat wzrostu gospodarczego w UE doprowadziły do sesji spod znaku wyczekiwania. Pytanie na co czekamy? Odpowiedź jest jasna, na Amerykę. Sytuacja techniczna wydaje się być w miarę klarowna, po odbiciu możemy oczekiwać ruchu w górę w okolice 2550, do górnej linii kanału wzrostowego. Miejsce to jest silnym oporem ze względu na przebite zniesienie 23,6% fali wzrostowej zapoczątkowanej w 2009.  Po drodze istnieje również poziom ostatniego lokalnego szczytu 2450. Zatrzymanie się cen wskazywało by na formację klina, która ma ewidentnie charakter spadkowy.

  Podsumowując : w krótkim terminie w górę , do 2450( a potem o ile sił starczy do 2550), a potem w dół dyskontując wciąż aktualne problemy gospodarcze.

  wykres :  http://www.ttools.pl/narzedzia/analizy

  Eur/Usd – 1h

  Sytuacja na głównej parze wygląda spadkowo ze względu na przełamanie długoterminowej linii wsparcia – jest to bardzo negatywny sygnał. W tym momencie jeszcze świeczka dzienna nie zamknęła się poniżej, ale w tych godzinach zmienność zazwyczaj spada.   Ceny zatrzymały się na zniesieniu 50% fali wzrostowej powstałej od początku styczna do początku maja.  Jeśli ten poziom zostanie przebity czeka nas dalszy spadek aż do poziomu 1.3820. Obecna zniżka może trochę opóźnić wzrosty waluty Unii.

  Analiza Techniczna Edek

  Analiza Techniczna Edek

  Copper  – Tygodniowy i 1h

  W analizowaniu rynku miedzi bardziej zwracam uwagę na wskaźnik Ichimoku, gdyż ten surowiec  charakteryzuje sie bardziej stałymi trendami. W tym momencie czerwona linia wskaźnika przebiła niebieską, co jak wcześniej wspominałem oznacza rynek byka. Obecnie poruszamy się w bardzo wąskim kanale, który widać na wykresie. Celem na jutrzejszy dzień jest poziom ostatniego szczytu – 9270, który stanowi opór dla dalszych wzrostów.

  Analiza Techniczna Copper

  Analiza Techniczna Copper

  Posted in: Analiza Techniczna, EURUSD, Pozostałe, WIG20

  Dodaj komentarz

  /*