Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Analiza Indeksów 2012-04-25.

  Podczas ostatnich analiz przeprowadzonych przez Szostego na indeksie Wig20 wynikało, że będzie ruch w górę(http://pokonac-rynek.pl/analiza-techniczna/analiza-techniczna-01-04-11/). Wiele czynników przemawiało, za trawnością tych analiz. Po pierwsze dobre odczyty makroekonomiczne z gospodarki polskiej, niemieckiej czy Stanów Zjednoczonych. Po drugie po sierpniowych spadkach inwestorzy mogliby odrobić straty i w końcu długo spodziewana korekta w USA. A o to analiza wskaźników światowych jak widać, wzrosty na WIG20 blokuje np. DAX. 

  Jak widać na długookresowym wykresie WIG20 nie mógł przekroczyć poziomu, około 2443, ale też nie mogło spaść poniżej 2180 punktów. Te dwie granice tworzyły pewnego rodzaju barierę. Jak widać WIG20 nadal jest w tym przedziale, jednak jest w krótko okresowym trendzie spadkowym, co może sugerować przebicie dolnej granicy i spadek.  Moim zdaniem, jest to mało prawdopodobne z faktu nadziei związanych z Euro2012, które może spowodować poprawienie wskaźników makroekonomicznych dla Polski i chwilowe zapomnienie o kłopotach strefy Euro.

   

  Za Oceanem sytuacja, wygląda bardziej optymistycznie po korekcie w okresie od 22 marca do 4 kwietnia mamy prawdopodobnie trend boczny między 1358, a 1393 punkty. Jeżeli odczyty makroekonomiczne na temat zapasów ropy będą dobre można się spodziewać wzrostów. Na nowojorską giełdę, wpłynęły informacje o spadku sprzedaży domów i spadku indeksu zaufania konsumentów, ale nie wiązałbym z tym żadnych znacznych ruchów, czy spadków.

   

  Wzrostów można się spodziewać, się także w przypadku indeksu niemieckiego, który po uzyskaniu poziomu ok. 6512 punktów zaczął się piąć w górę. Na giełdzie występuje cisza, co sprzyja wzrostom, o ile nie napłyną złe dane na temat Grecji, a dane makroekonomiczne będą się poprawiać, czekają wzrosty za zachodnią granicą.

  We Francji indeks traci, może być to spowodowane wyborami prezydenckimi lub po prostu, co jest bardziej realne zwykłą zmianą sil między bykami, a niedźwiedziami. Ja bym się spodziewał dalszego ruchu w dół.

  I na koniec pozostaje sytuacja na londyńskim parkiecie. W tym przypadku mamy do czynienia z oporem na poziomie 11135 punktów, oraz z formacją trójkąta. Może to wskazywać na trend boczny.

  Posted in: Pozostałe Tagged: ,

  Dodaj komentarz

  /*