Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  PZU koniec wzrostów- analiza techniczna 14-05-2013

  PZU-2013-05-14

  Witam wszystkich dziś przedstawię analizę techniczną jednej z największych spółek na GPW czyli       PZU. Sytuacja techniczna tej spółki jest podobna do analizowanego wcześniej BRE( link do analizy).

   

  Ujęcie Długookresowe

  W ujęciu długookresowym ruch cen jest w hossie, która rozpoczęła się na początku czerwca 2012 roku. Ceny wzrosły od ok. 310zł do ok. 440zł czyli ok42%.  Jednak impet wzrostów został zahamowany i od początku tego roku ceny znajdują się w trendzie bocznym.

  Ujęcie Krótkookresowe

  Od 23 kwietnie br. ceny rosły i przebiły linię oporu na poziomie 442zł ustanawiając maksimum na poziomie 448,90zł, co oznacza przebicie o 2%. Takie przebicie można uznać za nieistotne. Taką tezę potwierdzają sami inwestorzy, gdyż dzisiejsza cena zamknięcia ukształtowała się na poziomie 442.30 zł. Spadki potwierdzają dwa wskaźniki analizy technicznej. Pierwszym z nich jest Stochastic, który znajduje się w strefie wykupienia. Drugim jest SAR, który znajduje się powyżej cen, a więc daje sygnał do zajęcia krótkich pozycji. Kolejny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 420zł.

  Zapraszam do dyskusji i do polubienia naszej strony na FB, gdzie często wrzucamy ciekawe artykuły związane z rynkami –Pokonac-Rynek.pl na Facebooku.

  Również polecam nasz wspólny projekt pt Encyklopedia Rynków, na którym można znaleźć wiele definicji związanych z rynkami finansowymi.

  Naszym najnowszym projektem jest Applet do Wyceny Opcji z szczególnym uwzględnieniem opcji notowanych na GPW. Sami zobaczcie pod linkiem Option Pricing Software

  Jeżeli chcesz zdawać egzamin na maklera papierów wartościowych powinieneś zapoznać się z materiałami na portalu.

  Posted in: Analiza Techniczna, Ciekawe spółki z GPW Tagged: ,

  Dodaj komentarz

  /*