Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Raport z rynku surowców – metale i ropa, 08.01.13

  W dzisiejszym raporcie przedstawię bieżącą sytuacje metali ,ropy.

  Ostatnie mogliśmy dostrzec różne nastroje  na rynkach wszystko za sprawą zakończenia klifu fiskalnego, odczytów indeksów PMI i ISM oraz protokołu z posiedzenia FOMC.

  • Sprawa zakończenia klifu fiskalnego wpłynęła pozytywnie na nastroje mogliśmy zobaczyć wzrostu największe na rynku złota. Jednak według wielu ekonomistów sprawa została tylko przełożona o 2 miesiące kiedy to będą odbywać się rozmowy w sprawie limitu długów.
  • Odczyty indeksów PMI i ISM dla przemysłu w Chinach i USA okazały się lepsze od oczekiwań za to  dane z przemysłu strefy euro lekko rozczarowały.W Eurolandzie zaskoczenie stanowiły m.in Włochy które nie tak dawno borykały się z kryzysem a odczyt mieli lepszy od przewidywań.
  •  Protokół z posiedzenia FOMC część członków opowiadała się za zakończeniem ekspansji monetarnej tuż przed końcem 2013 na rynku zapanował niepokój i było można zobaczyć mocne spadki na metalach. Przypomina to trochę sytuacje z zakończeniem klifu fiskalnego czyżby i tutaj miało się sprawdzić „kupuj plotki sprzedawaj fakty” ?

   

  Złoto: chwilowy niepokój
  Protokół z ostatniego posiedzenia FOMC wprowadził lekką nerwowość na rynku złota. Jeżeli zakończy się QE3 w tym roku będziemy mogli spodziewać spadków jednak ta perspektywa wydaje się niemożliwa do wykonania jeszcze w tym roku. Możemy jedynie czekać na kolejne posiedzenie FOMC które odbędzie się pod koniec stycznia. Spójrzmy na wykres okiem technicznym:

  • Został obroniony poziom 100% ekspansji(1634) o której  wspominałem we wcześniejszych komentarzach.
  • Jeżeli wzrostowa linia trendu zostanie wybroniona to możemy spodziewać się kontynuacji wzrostów przynajmniej ostatnich lokalnych szczytów (1695) jednak najważniejszym punktem obrony dla niedźwiedzi wydaję się górne ograniczenie kanału spadkowego (1707). Jeżeli poziom ten zostanie pokonany będziemy mogli mieć potwierdzenie formacji gartleya w której poruszamy się od 20 grudnia.

  goldd1-08.01.13
  Srebro i miedź: w oczekiwaniu na dane z Chin 

  Jak większość inwestorów wie miedz i srebro są silnie skorelowany a to ponieważ 75% wydobycia srebra to produkt uboczny przy eksploatacji miedzi. Surowce te oczekują na pozytywne dane z Chin które będą publikowane w najbliższy czwartek i piątek. W przypadku tych metali zareagują one tak samo na dane.

  Analiza techniczna:

  • W poprzednich raport wspomniałem o formacji harmonicznej ab=cd który jest pro wzrostowy. Rynek wybronił istotny poziom dla tej formacji
  • Po wiadomość z posiedzenia FOMC notowania srebra spadły do poziomu 78.6 fibonacciego fali XA która jest istotnym punktem zwrotnym w formacji harmonicznej gartley.
  • Mamy tutaj 2 formacje harmocznie jak w przypadku złota oby dwie są formacjami pro wzrostowym.

  silverd1-08.01.13

  Natomiast rynek miedzi porusza się w formacji trójkąta od blisko roku aktualnie znajdujemy się blisko górnego ograniczenia. Wydaje się ,że bardzo pozytywne wiadomości z Chin mogą pomoc wyjść z tej formacji lub chociaż przetestować górne ograniczenie. Jednak pamiętając o korelacji prawdopodobne jest wyjście górą której ograniczenie było już testowane jednak wiadomości związane z FOMC  spowodowały ,że rynek zawrócił. Złe dane z Chin mogą spowodować test dolnego wsparcia.

  copperw1-08.01.13


  Ropa: w kanale wzrostowym
  Od początku listopada notowania ropy typu brent poruszają się w kanale wzrostowym. Jednak w ostatnim czasie konsolidują w kanale horyzontalnym odczyt danych o zapasach ropy w stanach może pomoc przetestować poszczególne poziomy oporów.
  oild1-08.01.13

   

  Patyk Deszczyński

  Posted in: Analiza Techniczna, Miedź, Opcje, Surowce, Ropa, Surowce, Złoto

  Dodaj komentarz

  /*