Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…

        Dlaczego tak jest? No właśnie… ostatnio wspominałam, że boimy się czegoś, czego nie znamy. Czegoś, czego nigdy nie robiliśmy – nie umiemy, nie smakowaliśmy – nie lubimy, nie mówiliśmy – wstydzimy. Nie lubimy nie naszego łóżka, nie naszego pokoju, nie naszego laptopa. Obcym sprawom mówimy głośne i wyraźnie nie, ale właściwie dlaczego? Dlaczego przez własne nieuzasadnione blokady tracimy tak wiele nieodkrytych wspaniałości? Postaram się w Was dzisiaj zaszczepić chęć i odwagę w sięganiu po niewyczerpane źródła energii, które mamy  w zasięgu ręki.

  Każdy z nas wytwarza wokół siebie tzw. strefę komfortu, którą stanowią rzeczy znane, czynności powtarzalne przez nas, z którymi czujemy się pewnie, bezpiecznie i z których jesteśmy dumni.  Siedzenie w naszym starym, ulubionym fotelu sprawia nam przyjemność, a co za tym idzie z czasem nabieramy przekonania, że jest on najlepszym, najwygodniejszym i żaden inny nie będzie w stanie zadowolić nas bardziej. Zapuszczając w nim korzenie, patrzymy na wszystko przez pryzmat swoich wyobrażeń, to co jest blisko, znajduje się w strefie komfortu – znane, powtarzalne, rutynowe… Czemu jednak nie sięgnąć dalej? Odkryć tego co nieodkryte, spróbować tego, czego nie kosztowaliśmy? Czasem niestety dochodzi do tego również w związkach – kochamy wimaginowaną przez nas osobę, tracąc tym samym swój i jej czas… nie lubimy samotności, więc nie chcemy ściągnąć klapek z oczu i być szczęśliwym już bez niej. Co dalej…? Postaraj się przenieść wraz z swoim fotelem tam, gdzie Cię jeszcze nie było i poszerzaj swoją strefę. Niech coraz więcej rzeczy się w niej znajduje, bo cóż może się stać? Porażką jest strach przed podjęciem ryzyka, więc zauważ, że nie jesteś w stanie nic stracić. To co już masz w swoim zasięgu z pewnością nie ucieknie, jedynie poszerzy swoje horyzonty i o to przecież chodziło, prawda?

  Zacznij się bawić swoim życiem, korzystaj z wszelkich dobrodziejstw, które są nam dane, myśl nietuzinkowo, bądź spontaniczny, a gwarantuje, że zostaniesz zauważony  i doceniony. Co więcej Twoja satysfakcja wypłynie nie tylko z tego, że ktoś Cię doceni, ale również (i przede wszystkim) z poczucia swojej wewnętrznej siły. Stawiaj sobie cele, niech to będzie dla Ciebie wyzwaniem. Spróbuj każdego dnia zrobić choć jedną rzecz, której wcześniej nie robiłeś: sięgnij po czasopismo, którego nigdy nie czytałeś, ubierz coś, czego nigdy byś nie założył, spróbuj coś, czego nigdy nie jadłeś, posłuchaj muzyki, której nigdy nie słuchałeś, itp. Stawiaj sobie wysoko poprzeczkę i  rozwijaj się, a zobaczysz, że energia sama zacznie do Ciebie napływać z każdej strony. Pozbądź się rutyny ze swojego życia, rezygnuj z tego, co Cię nie podnosi i odkrywaj nieznane! Trzymam za Was mocno kciuki !

  Posted in: Psychologia w biznesie, Różne Tagged:

  Dodaj komentarz

  /*