Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  WIG20 na tle europy wyjątkowo słaby – Analiza Techniczna 29.11

  mapa rynku ttools.pl

  mapa rynku ttools.pl

  WIG20  – D1

  W poniedziałek ruszyliśmy do góry, zgodnie z moimi niedzielnym przewidywaniami. Wzrosty długo nie potrwały, gdyż dzisiejsza sesja przyniosła spadki.  WIG pokazał dzisiaj ogromną słabość na tle Europy, która wzrastała nawet po 0,95% (DAX). Trzeba zadać sobie pytanie- czemu? Podejrzewam, że zagraniczni inwestorzy boją się sytuacji gospodarczej w Polsce, ponieważ postrzegają nas podobnie jak Węgry.

  Jutro kolejne spotkanie na szczycie.  Moja wiara w konkretne działania wziąć się topnieje, lecz by uratować Europe zmiany muszą przyjść. Może minister Sikorski swoim wystąpieniem zmobilizuje do działania, w co śmiem powątpiewać.

  Analiza Techniczna WIG20

  Analiza Techniczna WIG20

  Od strony technicznej widać, że stworzyliśmy wyspę odwrotu, która jest pozytywnym sygnałem. Dzisiejsza świeczka to efekt oporu w kształcie linii trendu spadkowego, okolic 38,2% zniesienia fali spadkowej oraz przebitego poziomu wsparcia – 2210, które stało się oporem.  Poza tym wybicie na RSI linii trendu pokazuje, że byki powinny jeszcze trochę powalczyć.

  Przebicie linii trendu spadkowego będzie pokazywało, że byki na dobre wkraczają do akcji. Podejrzewam, że poziom 2410 byłby w zasięgu kilku dni. Z drugiej strony wybicie dołem 2120 będzie oznaczało powrót głębszych spadków.

  W tym momencie trzeba śledzić EURPLN, bo wzrosty na GPW powinny iść w parze z umocnieniem się złotego.

  Z analizy czasówek wynika, że jutro ważny dzień.  Nie zamieszczam ich na razie na wykresie, bo muszę popracować nad ich warsztatem. Muszę zmienić sposób liczenia dni sesyjnych na rzeczywistą ilość dni.

  Eur/Usd – D1    

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Bardzo ciekawą analizę czasu na Edku miałem styczność na stronie www.harmonictrading.pl

  http://mediacdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/171/614/original.jpg

  Wynika z niej, że niedawno mieliśmy do czynienia z punktem odwrotu.  Na moim wykresie widać, że linia wyznaczona na dołkach z 23.05 i 12.07 zadziałała jak linia oporu i powstrzymała wzrosty. Na RSI widać lekkie przebicie linii trendu, wiec do następnej analizy mam nastawienie bycze.

  EUR/PLN  D1

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Analiza TechnicznaEURPLN

  W przypadku EURPLN widać, że w tym momencie mamy konsolidacje pary walutowej w okolicach poprzedniego szczytu. Wybicie w górę może nieciekawie zakończyć się dla rynków akcji.  Z drugiej strony, jeśli ceny pójdą w dół to będziemy mięli do czynienia z formacją podwójnego szczytu. Należy zwrócić uwagę, że ceny w piątek odbiły się od linii trendu poprowadzonej na dołkach z 1.08 i 1.09 i przestały szybować w górę. Potwierdzeniem sygnału spadkowego będzie przebicie linii trendu na RSI.  Dziwi mnie jednak fakt, że przy tak wysokim kursie  EURPLN wciąż brak inwestorów zagranicznych na naszym rynku.

  Elliotowskie Łamigłówki

  Elliotowskie Łamigłówki

  Łamigłówki Elliotowskie – Fusy, czary mary lub zaawansowane wyczucie rynku- jak kto woli:)

  Zasady są proste :

  Główny trend – cyfry czcionka 20

  Trend niższy – cyfry czcionka 10

  Trend najniższy – cyfry czcionka 10

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, Pozostałe, WIG20 Tagged: , , ,

  Dodaj komentarz

  /*