Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Wig20 analiza 2012-05-09

  W poprzednim miesiącu wielu analityków i obserwatorów GPW mówiło o wzrostach. Taki scenariusz był realny, a nawet pewny. Hossie sprzyjały wzrosty indeksów na światowych giełdach, oraz dobre odczyty z gospodarek USA, Chin, oraz pozytywne informacje napływające z UE. Jednak, gdy Wig20 dotarł do maximum, czyli okolic 2443 pkt, nastąpiły spadki.


  Z analizy wykresu wynika, że Wig20 jest w trendzie spadkowym, który rozpoczął się w lutym br. Moim zdaniem, trend spadkowy może potrwać do przyszłego tygodnia. Wtedy wartość indeksu powinna się znajdować w okolicach minimum z tego roku(na wykresie oznaczyłem to „1).  Zaznaczyłem również ruch indeksu jaki uważam za możliwy. Po nim może się rozpocząć korekta, która nie powinna trwać dłużej niż tydzień, a następnie wzrost.

   

  Przyczyny spadków

  Główny wpływ na trend spadkowy, można się dopatrywać w wzroście popytu inwestorów na obligacje polskie.  Popyt rósł już na początku marca, aż do połowy kwietnia, obecnie popyt maleje z dwóch powodów. Po pierwsze ceny samych obligacji, która wzrosła. A po drugie inwestorzy mogą się spodziewać wzrostów i postanowili kupić akcje. Zmianie trendu nie sprzyja podniesienie przez RPP stóp procentowych, co może sprzyjać wzrostowy popytu na obligacje.

   

  Szanse i zagrożenia:

  Bez wątpienia, na nasz rynek akcji wpływ będą miały nastroje na światowych parkietach, oraz w polityce. Tym bardziej po wyborach w Grecji i Francji. Dużą uwagę należy zwrócić na USA gdzie S&P 500 może rozpocząć ruch w dół. Bez wątpienia sprzyjającym okresem może być Euro 2012 i odczyty takie jak np. inflacja. Osobiście się spodziewam bardzo dobrych wyników makroekonomicznych takich jak konsumpcja, oraz danych napływających od hotelarzy. Można się spodziewać spadku bezrobocia w tym okresie, lecz nie będzie to istotna informacja. Bacznie należy również obserwować popyt na obligacje.

  Posted in: WIG20 Tagged:

  Dodaj komentarz

  /*