Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Wszystko zależy od szczytu elity finansowej Europy – Analiza Techniczna 08.12

  mapa rynku ttools.pl

  mapa rynku ttools.pl

  Pozwolę sobie przytoczyć słowa onetu :

  „Europejski Bank Centralny ogłosił „niestandardowe środki”, by pomóc europejskim bankom – powiedział szef EBC Mario Draghi na konferencji prasowej. Środki te będą obejmować m.in. oferowanie przez EBC pożyczek dla banków z terminem spłaty trzy lata oraz złagodzenie przez bank centralny kryteriów zabezpieczenia pożyczek dla banków – ogłosił Draghi.  Ponadto, stopa rezerw obowiązkowych ma zostać zredukowana do 1 proc. z obecnych 2 proc. Piersze działania banku będą miały miejsce 21 grudnia – dodał Draghi.”

  Czyli już przed szczytem mamy do czynienia z pozytywnymi informacjamidla krajów Europy. Niestety rynek widzi to inaczej i dyskontuje brak drukowania EUROsów.

  Analiza Techniczna WIG20

  Analiza Techniczna WIG20

  Od strony technicznej zatrzymaliśmy się na 50% zniesieniu ostatniej fali spadkowej. Powinno to być zakończenie podfali c, zgodnie z tym, co napisałem w ostatniej analizie. Uważam, że jutro po pozytywnych informacjach(o ile takowe się pojawią) z zebrania samej elity Europy ruszymy do góry. Jeśli jednak jutro okażę się, że kolejny raz panuje w Europe niezgoda, to zejście poniżej ostatniego dołka może oznaczać, że czeka nas klika miesięcy niedźwiedziej strony rynku . Dodatkowo negatywnie nastraja wskaźnik Stochastic, który pokazuje sygnał sprzedaży.

   

  Eur/Usd – D1     +  Łamigłówki Elliotowskie 1H

  Ceny na wykresie dziennym zbliżają się do kolejnego oporu, 0,886% zniesienia Fibo fali wzrostowej. Wciąż barierą nie do pokonania jest przełamana linia trendu z dołków z maja i lipca.

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Analiza Techniczna EURUSD D1

  Układ podfali spadkowej C ( (1) , (2), (3), (4), (5) ) który wyrysowałem ostatnio  w tym momencie się sprawdza. Czy taki stan rzeczy potrwa dalej? By tak rozrysowana struktora falowa była poprawna teraz byśmy musieli ruszyć z ruchem do góry. Silnym oporem jest czerwona linia trendu spadkowego a wsparciem – linia niebieska.

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Analiza TechnicznaEURPLN

  EUR/PLN  4H

  Jednak fala korekcyjna B, o ile w tym momencie się zakończyła, przybrała inną postać niż przewidywałem.  W swoim ekstremum zahaczyła o 23,6% zniesienie fali A. Podejrzewam, że w najbliższym czasie wrócimy do spadków, czyli do formowania podfali C.  Przeciwko mojej prognozie jest wskaźnik Ichimoku, który pokazał sygnał kupna, poprzez przełamanie linii.  Najbliższym oporem dla niedźwiedzi jest postać chmury Ichimoku.

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Analiza TechnicznaEURPLN

  Zapraszam do polubienia „pokonać-rynek.pl” na fb i wspólnej walki z rynkiem. Linki do poprzednich moich analiz:
  Wirth kontra Tusk – Analiza techniczna 06.12

  Kiedy ten rajd świętego?- Analiza Techniczna 04.12

  Odreagowanie po białej świecy na wysokim wolumenie – Analiza Techniczna 1.12

  WIG20 na tle europy wyjątkowo słaby – Analiza Techniczna 29.11

  Posted in: Analiza Techniczna, EURPLN, EURUSD, WIG20 Tagged: , , ,

  Dodaj komentarz

  /*