Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Encyklopedia Rynków

Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
Tu masz naszą odpowiedź: Działy Encyklopedii
 • Wprowadzenie do rynków finansowych
 • Analiza Techniczna
 • Analiza Fundamentalna
 • Inwestycje alternatywne
 • Opcje
 • Ekonometria i statystyka
 • Algorithmic Fianance
 • Polityka Prywatności

  Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są subiektywnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Autorzy http://pokonac-rynek.pl nie biorą żadnej odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.

  Robert Szóstakowski

  Jestem absolwentem Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu specjalność – Inżynieria Finansowa . Będąc na II roku postanowiłem poszukać synergii pomiędzy szeroko rozumianą ekonomią a budownictwem i rozpocząłem studia Budowlane na Politechnice Poznańskiej.

  Interesuję się głównie algorytmicznym inwestowaniem i wykorzystaniem ekonometrii do podejmowania transakcji inwestycyjnych. W lipcu 2012 roku obroniłem pracę pt „Programowanie i ewaluacja automatycznych systemów inwestycyjnych do wyszukiwania krótkoterminowych nieefektywności na rynkach  walutowych”. Kontynuując obraną ścieżkę zacząłem pracę w firmie tworzącej oprogramowanie wspomagające decyzje inwestycyjne.

  Moją przygodę z rynkami kapitałowymi rozpocząłem w maju 2007 roku. Pierwsze kroki mojej działalności na rynkach okazały się niezwykle bolesne i to po części mnie, jako inwestora, ukształtowało. Z początku mogłem myśleć o sobie bardziej jako o techniku, teraz, uważam się za kogoś, kto próbuje połączyć fundamenty z techniką. Wierzę w liczby i statystykę, dlatego staram się wszystko przedstawiać za pomocą liczb. Niestety analiza rynków finansowych to nauka, a zarazem sztuka, więc nie do końca jest to możliwe.

  Uważam, na podstawie przeprowadzonych badań, że rynek nie jest efektywny i skłaniam się ku teorii rynku fraktalnego. Moim celem jest trafne prognozowanie rynków akcji oraz wyłapywanie każdego przejawu nieefektywności .

  Wierzę, że tak jak napisał Z. Komar w książce „Sztuka spekulacji”, iż znajdę swojego Mentora, przy którym rozwinę swoje umiejętności, gdyż samotna walka, mimo swego romantyzmu, bywa wyczerpująca.

  KONTAKT

  Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to wyślij e-mail na adres:

  robertszostakowski[at]gmail.com


  /*