Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Encyklopedia Rynków

Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
Tu masz naszą odpowiedź: Działy Encyklopedii
 • Wprowadzenie do rynków finansowych
 • Analiza Techniczna
 • Analiza Fundamentalna
 • Inwestycje alternatywne
 • Opcje
 • Ekonometria i statystyka
 • Algorithmic Fianance
 • Polityka Prywatności

  Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są subiektywnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Autorzy http://pokonac-rynek.pl nie biorą żadnej odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.

  Egzamin na Maklera

  Witam czytelników i przyszłych maklerów :)

  Mam na imię Łukasz i w październiku ubiegłego roku zdałem egzamin na Maklera Papierów Wartościowych (nr licencji 2814). Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem dotyczącym przygotowania do egzaminu i materiałami, które sporządziłem. Nauka, na ten dość trudny egzamin, była prawdziwą przygodą, z chwilami radości i ekscytacji po zwątpienie i rezygnację.

  Przygotowanie do egzaminu zajęło mi 3 miesiące i byłem szczęśliwcem, któremu udało się go zdać za pierwszym podejściem. Czy 3 miesiące to wystarczający okres aby poradzić sobie z pytaniami na egzaminie? Moim zdaniem to kwestia indywidualna i zależy od umiejętności przyswajania wiedzy z zakresu prawa, finansów i matematyki. Osobiście miałem „z górki” ponieważ moje zainteresowania i studia były zbieżne z zakresem tematycznym egzaminu. Studiuję Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i sam inwestuję na giełdzie od 2010 roku. Nieobce były mi elementy prawa związane z rynkiem finansowym i kapitałowym, zadania z matematyki finansowej i portfela inwestycyjnego a także zagadnienia związane z finansami przedsiębiorstw. Uważam, że osoba zaczynająca swoją przygodę ze światem finansów jest w stanie stawić czoła zagadkowym wzorom i zawiłościom prawnym.

  Mam nadzieję, że moje notatki i sporządzone materiały pomogą Państwu uporać się z trudami przygotowań do egzaminu. Zapraszam do zapoznania się z materiałami i życzę miłej nauki :)

  Pozdrawiam,
  Łukasz Zymiera (profil na goldenline)

  1. Informacje dotyczące egzaminu na Maklera Papierów Wartościowych
  2. Makler Papierów Wartościowych
  3. Zakres tematyczny egzaminu na Maklera Papierów Wartościowych
  4. Wykaz przepisów prawnych
  5. Literatura
  6. Testy z lat ubiegłych
  7. Egzamin w liczbach
  8. Darmowe materiały (dział dla zalogowanych użytkowników, rejestracja trwa kilka sekund a uzyskujesz bezpłatnie:
   streszczenia wszystkich najważniejszych ustaw, regulaminów i kodeksów – przykład Szczegółowe Zasady Obrotu Giełdowego – opracowanie Kodeks cywilny – opracowanie
   wzory niezbędne na egzaminie (finanse przedsiębiorstw, portfel inwestycyjny, matematyka finansowa) przykład wzory – matematyka finansowa
   opracowanie dotyczące opcji (strategie opcyjne, wpływ poszczególnych czynników na wartość opcji współczynniki greckie, szacowanie zmienności)
   tablice matematyczne (MWP, MWO, MWPR, MWOR)
   tabele zleceń

   

  (stan prawny na marzec 2013)


  Dodaj komentarz

  /*