Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Encyklopedia Rynków

Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
Tu masz naszą odpowiedź: Działy Encyklopedii
 • Wprowadzenie do rynków finansowych
 • Analiza Techniczna
 • Analiza Fundamentalna
 • Inwestycje alternatywne
 • Opcje
 • Ekonometria i statystyka
 • Algorithmic Fianance
 • Polityka Prywatności

  Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są subiektywnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Każdy Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Autorzy http://pokonac-rynek.pl nie biorą żadnej odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.

  Testy z lat ubiegłych

  W poniższych linkach znajdują się testy z lat ubiegłych, na końcu  podane są odpowiedzi.
  Więcej testów na stronie www.knf.gov.pl

  28 października 2012

  25 marca 2012

  23 października 2011

  27 marca 2011

  7 października 2010

  21 marca 2010

  Moim zdaniem warto rozwiązać przynajmniej ostatnie 3-4 testy. Osobiście uważam, że nie warto sięgać do starszych testów 2008, 2007… Zadania na przestrzeni lat zmieniły się. Widać to najlepiej na przykładzie opcji, kiedyś na inne aspekty zwracano uwagę – obecnie pojawia się dużo strategii opcyjny. Coraz mniej jest zadań z rozporządzeń a coraz więcej z finansów przedsiębiorstw. Ponadto przez te kilka lat prawo się nieco zmieniło… Sam rozwiązałem 7 ostatnich testów i służę pomocą w rozwiązywaniu zadań.


  2 Responses to Testy z lat ubiegłych

  1. Pingback: Recenzja „INWESTYCJE: instrumenty finansowe, aktywa niefinansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa” K. Jajuga, T. Jajuga

  2. Lukasz Zymiera
   Commented:  4 marca 2013 at 21:44

   Zapraszam do zadawania pytań dotyczących problemowych zadań z egzaminów :) Mam nadzieję, że uda nam się wspólnymi siłami stworzyć bogatą bazę wiedzy.

  Dodaj komentarz

  /*