Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Inwestycje alternatywne

Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Liv-ex – jakie nastroje na giełdzie wina?

  kieliszek

  Wrześniowy raport z Liv-ex kończy się  pytaniem, w którym kierunku podąża rynek wina. Po przekroczeniu połowy miesiąca widzimy, iż sierpniowy trend, co za tym idzie trudny do przewidzenia kierunek, jest kontynuowany we wrześniu. Index Liv-ex 50 oscyluje w okolicach 300 punktów, przebijając ten poziom 3 razy w ciągu ostatniego tygodnia.

  Wskaźnik Bids/Offer (B/O – czyli stosunek wszystkich kursów do sumy wszystkich ofert na giełdzie wina) uważany jest za dobry wyznacznik kondycji rynku.

  Na powyższym wykresie możemy zaobserwować, że rynek ma zwyczaj rosnąć, kiedy wskaźnik B/O przyjmuje wartości ponad 0,5. Sierpień zakończyliśmy na poziomie B/O równym 0,43, utrzymywanie poziom B/O powyżej 0,4 przez cały wrzesień podtrzyma trend wzrostowy.

   

   

   

  Zapraszam do dyskusji i do polubienia naszej strony na FB, gdzie często wrzucamy ciekawe artykuły związane z rynkami –Pokonac-Rynek.pl na Facebooku.

  Również polecam nasz wspólny projekt pt Encyklopedia Rynków, na którym można znaleźć wiele definicji związanych z rynkami finansowymi.

  Naszym najnowszym projektem jest Applet do Wyceny Opcji z szczególnym uwzględnieniem opcji notowanych na GPW. Sami zobaczcie pod linkiem Option Pricing Software!

  Posted in: Alkohole Tagged: , ,

  Dodaj komentarz

  /*