Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Inwestycje alternatywne

Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

  Reklama

  hit counter

  Bordeaux w Azji

  W zeszły weekend miała miejsce czwarta edycja Międzynarodowych Targów Wina w Hong Kongu. Było to największe wydarzenie na azjatyckim rynku wina do tej pory – ponad 19 000 odwiedzających z całego świata przybyło aby uczestniczyć w targach. Tegoroczna edycja była wyjątkowa również z innego powodu – po raz pierwszy została ustanowiona specjalna strefa inwestycji w wino, gdzie potencjalni klienci mogli porównać oferty kilkudziesięciu firm pośredniczących w winnych inwestycjach.

  Obok napojów i usług oferowanych przez wystawców, odbyły się liczne wykłady, przemówienia i seminaria. Warto wspomnieć Robercie Parkerze, który przed tysiącem degustatorów Bordeaux 2009 wypowiedział się niezwykle entuzjastycznie o winach z tego rocznika (a konkretnie o swojej „Magicznej 20”), zwracając uwagę na ich potencjał i przewidując że wraz z upływem czasu wino będzie jeszcze lepsze. Można sobie zadać pytanie jak wypowiedzi Parkera odbiją się na rynku wina. Opinie brokerów są różne – część jest nastawiona pozytywnie, część uważa że wzrost zainteresowania winami z „Magicznej 20” może mieć miejsce tylko w Chinach i Hong Kongu, a trend ten nie dotrze do Europy.

  Co spowodowało że w listopadzie Hong Kong stał się światową stolicą wina? Przede wszystkim rosnące zainteresowanie tym alkoholem w Azji. Aktualnie Chiny są jednym z głównych importerów win z regionu Bordeaux. Nie bez znaczenia tutaj było zniesienie ceł na wino przez władze Hong Kongu w 2008 roku. Warto również zwrócić uwagę na samą sytuację Hong Kongu. To miasto – państwo od dłuższego czasu pełniło rolę „łącznika” pomiędzy Chinami a Zachodem. Co więcej, Hong Kong stał się wyznacznikiem trendów dla Chin kontynentalnych, a bogacący się Chińczycy zgłaszają popyt na markowe produkty wysokiej jakości – w tym między innymi na francuskie wina z Bordeaux, które w ostatnich latach sobie szczególnie upodobali. Pytanie tylko, czy ta tendencja się utrzyma? Czy coraz wyższe ceny Bordeaux nie odstraszą Chińczyków w stronę tańszych win z Nowego Świata, przed czym Parker ostrzegał kilka miesięcy temu.

  Posted in: Alkohole, Inwestycje Alternatywne Tagged: ,

  Dodaj komentarz

  /*