Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy

Inwestycje alternatywne

Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Duopol na światowym rynku sztuki – ..i Christie’s.

  młotek aukcyjny

  Będący własnością Francuza Francois Pinault’a, brytyjski dom aukcyjny Christie’s, to wspaniale prosperująca firma posiadająca 53 biura w 30 krajach, 10 domów aukcyjnych oraz jak pokazują wyniki wielu bogatych klientów. Od przeszło dekady wychodzi zwycięsko w pojedynkach ze swoim odwiecznym rywalem – Sotheby’s. Ostatnie lata obfitowały we wspaniałe wyniki i rekordy aukcyjne.

  Rok 2007 zakończył się najlepszym wynikiem w historii Christie’s, łączna sprzedaż dzieł sztuki wyniosła 6.3 mld $. Dom aukcyjny odnotował aż 36% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Za rekordowym osiągnięciem stoją oczywiście liczby, dlatego warto odnotować, że w przeciągu całego roku sprzedano 793 dzieł sztuki za ponad 1 mln $!

  2009 was a remarkable year for Christie’s”, te słowa prezesa Christie’s International, Edwarda Dolmana, najlepiej oddają to co się wydarzyło. Pomimo bardzo kiepskiej sytuacji w światowej gospodarce, Christie’s utrzymało swoje prowadzenie na rynku sztuki, osiągnęło 56,4% udział w rynku wobec najważniejszego rywala. Pozycję lidera na rynku potwierdzają również rankingi aukcyjne, gdzie dom aukcyjny sprzedał 4 dzieła z Top 5 czy 7 z Top 10 w tamtym roku.

  • W 2009 roku wartość dzieł kupowanych przez Chińskich inwestorów wzrosła aż o 94%. Region łączący Hong-Kong, Tajwan i Chiny skupia 35% wszystkich kupujących.

  Rok 2010 zapadł w pamięć wszystkim interesującym się sztuką, choć nie tylko, dzięki pewnej aukcji. 4 Maja, w nowojorskim domu aukcyjnym Christie’s za obraz Pabla Picasso „Nagość na płycie rzeźbiarza” zapłacono rekordową wówczas sumę 106.5 mln dolarów. Dziś jak wiemy, rekord w otwartej aukcji należy do obrazu norweskiego artysty Edvarda Munka „Krzyk”.

  Rekordowy rok 2012? – Szalony wieczór w nowojorskim Christie’s

  8 Maja br. w nowojorskim oddziale Christie’s odbyła się aukcja dzieł sztuki powojennej i współczesnej (Post-War & Contemporary Art). Przy okazji aukcji pobito 21 rekordów, 50 prac sprzedano za ponad milion dolarów.  Dzieło Marka Rothko „Orange, Red, Yellow Soars” ustanowiło nowy rekord i zostało sprzedane za 87 mln $, a wszyscy zwycięzcy licytacji opróżnią swoje konta o łączną kwotę 388.5 mln dolarów!

   

  Posted in: Inwestycje Alternatywne, Sztuka Tagged: ,

  Dodaj komentarz

  /*