Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Recenzja „Fuzje i przejęcia” red. nauk. Waldemar Frąckowiak

  fuzje i przejęcia

  Jest to prawdopodobnie najlepsza książka w zakresie fuzji i przejęć na polskim rynku. Stanowi podstawową literaturę na najlepszych uczelniach ekonomicznych w Polsce (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu).

  Autorem książki jest Pan Waldemar Frąckowiak, profesor zwyczajny, kierownik Katedry Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Założyciel i konsultant w grupie firm doradczych W.Frąckowiak i Wspólnicy. Autor ponad 350 opracować naukowych i badawczo-wdrożeniowych, w tym 13 książek i ponad 160 artykułów.

  Książka stanowi kompleksowe opracowanie wszystkich kluczowych zagadnień związanych z procesem fuzji i przejęć. Usystematyzowano w niej typowe pojęcia dla procesu fuzji i przejęć oraz scharakteryzowano uczestników tego procesu i ich motywów. Następnie procesy te omówiono w trzech ujęciach: prawnym, podatkowym i rachunkowości. Wskazano jak wyszukać i ocenić kandydata do nabycia z punktu widzenia strategicznych interesów nabywcy a także jakie metody zastosować aby wycenić wartość kandydata oraz w jaki sposób sfinansować nabycie. Ponadto odpowiedziano na pytania o niezbędne przedsięwzięcia po nabyciu, w więc dotyczące restrukturyzacji i integracji przedsiębiorstw nabywcy i sprzedawcy, jako drogi prowadzącej do wzrostu wartości rynkowej obiektu nabycia.

  Wyróżniającą cechą książki jest połączenie wymiaru teoretycznego z wymiarem praktycznym zawierającą jednocześnie najnowszą wiedzę teoretyczną i empiryczne przykłady. Jest obszernym zbiorem najważniejszych aspektów fuzji i przejęć.
  Książka jest adresowana do szerokiego grona odbiorców, zarówno do menadżerów przedsiębiorstw jak i środowiska akademickiego. Stanowi bogatą wiedzę niezbędną do sprawnego zarządzania transakcjami fuzji i przejęć.

  Łukasz Zymiera

  Książka dostępna w sklepie internetowym PWE www.pwe.com.pl/zarzadzanie/fuzje_i_przejecia,p827634887

  Posted in: Literatura

  Dodaj komentarz

  /*