Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Recenzja „INWESTYCJE: instrumenty finansowe, aktywa niefinansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa” K. Jajuga, T. Jajuga

  inwestycje jajuga

  „Inwestycja jest wyrzeczeniem się bieżącej konsumpcji dla przyszłych niepewnych korzyści”

  Książka „INWESTYCJE: instrumenty finansowe, aktywa niefinansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa” K. Jajuga, T. Jajuga jest literaturą obowiązkową dla osób chcących przystąpić do egzaminu na maklera papierów wartościowych a także studentów kierunków ekonomicznych i finansów.

  Znajdujemy w niej zarówno podstawy teoretyczne jak i możliwości zastosowanie tej teorii w praktyce. W pierwszym rozdziale zapoznajemy się z funkcjonowaniem rynku finansowego oraz instrumentami finansowymi (obligacje, akcja, opcje, kontrakty terminowe/swap) wraz z przykładami pozwalającymi zrozumieć praktyczne wykorzystanie tych instrumentów. Drugi rozdział pozwala nam w przystępny sposób zaznajomić się z pojęciem wartości pieniądza w czasie. Po przeczytaniu kolejnych trzech rozdziałów nabywamy gruntowną wiedzę w analizie instrumentów dłużnych oraz akcji a także znajomość  miar ryzyka inwestycji.  Z teorią portfela i modelami rynku kapitałowego oswajamy się w szóstym rozdziale. Następny prowadzi nas przez tajniki analizy instrumentów pochodnych, odsłaniając sekrety wyceny opcji modelem Blacka-Scholesa-Mertona. Praktyczną wiedzę dla menadżerów przedsiębiorstw przekazuje rozdział ósmy, przedstawiając analizę i łączące się z tym ryzyko podejmowania projektów inwestycyjnych. Dwa ostatnie rozdziały prezentują inwestycje na rynku nieruchomości oraz wprowadzają w znaczenie inwestycji w osobistym planowaniu finansowym.

  Polecam książkę wszystkim osobom chcącym zdobyć wiedzę na temat inwestycji w bardzo przystępny sposób. Praktyczne przykłady przy większości zagadnień sprawiają, że zdobyta wiedza teoretyczna staje się zrozumiała i trwała.

  Łukasz Zymiera

  Książka dostępna w Księgarni Maklerska.pl www.maklerska.pl

  Posted in: Literatura

  Dodaj komentarz

  /*