Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  Ropa naftowa- analiza 05.04.2012

   

  Na cenę ropy naftowej wpływ, mają wskaźniki zapasów ropy w USA, oraz kondycja gospodarki w US i Chinach. Inne wydarzenia pozostają w cieniu.

  Spadek ceny ropy dnia 29 marca br. był podyktowany danymi o wzroście zapasów w USA o 7,1mln baryłek. Kolejne znaczna zmiana to dzień 2 kwietnia br. Ten wzrost spowodowany był pozytywnymi odczytami z gospodarki chińskiej, a głównie wskaźnikiem PMI. Od tego czasu cena malała, aż dzisiaj na rynek wpłynęła informacja o wzroście zapasów w USA o 9,01mln baryłek. W cieniu pozostały informacje płynące z Turcji o pożarze rurociągu.

  Moim zdaniem, cena ropy jest w trendzie bocznym, aż do czasu pojawiania się informacji makroekonomicznych na rynku( na wykresie czas między informacjami został oznaczony liniami pionowymi). Taką tendencję widać na wykresie miesięcznym z marca. Jest to związane z napięciem politycznym miedzy USA, a Irakiem. Jednak analizując wykres z ostatniego miesiąca widzimy, że cena surowca znacznie się obniżyła. Jest to dobra prognoza za przyszłość i można się spodziewać dalszych obniżek.

  Posted in: Ropa Tagged:

  Dodaj komentarz

  /*