Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

  Reklama

  hit counter

  Zasady konstrukcji porfela pokonac-rynek.pl

  Zasady konstrukcji porfela pokonac-rynek.pl:

  1. Spośród 15 różnych walorów wybieranych jest 5 pozycji
  2. Poszczególnym walorom nadaje się wagi (maksymalna 30%, minimalna 10%)
  3. W przypadku wszystkich walorów możliwa jest krótka sprzedaż
  3. Portfel publikowany będzie ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc na który portfel obowiązuje
  4. Celem portfela jest osiągnięcie wyższej stopy zwrotu niż benchmark
  5. Benchmarkiem jest średnia stopa zwrotu ze wszystkich 15 walorów

  Dostępne walory:

  1. S&P 500 – amerykański indeks składający się z 500 firm, głównie amerykańskich, o największej kapitalizacji, notowanych na New York Stock Exchange i NASDAQ.
  2. DAX – niemiecki indeks obrazujący zmianę 30 największych spółek notowanych Deutsche Börse.
  3. Euro Stoxx 50 – europejski indeks giełdowy skupiający 50 największych przedsiębiorstw państw strefy Euro.
  4. WIG – najważniejszy polski indeks obejmujący spółki giełdowe spełniające minimalne kryteria co do procentu i wartości akcji w wolnym obrocie, zarówno krajowe jak i zagraniczne (346 spółki na dzień 08.02.2013).
  5. sWIG80 – polski indeks giełdowy małych spółek.
  6. Apple – amerykańska korporacja notowana na giełdzie NASDAQ, założona przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad.
  7. KGHM – polski konglomerat przemysłowy, jeden z największych producentów miedzi i srebra na świecie notowany na GPW.
  8. EUR/USD – najpopularniejsza para walutowa. Według raportu Banku Rozrachunków Międzynarodowych z 2010 roku na temat aktywności na międzynarodowym rynku walutowym udział tej pary w dziennym wolumenie obrotów wyniósł 28 procent. Jest to tyle ile łączny udział trzech kolejnych najchętniej handlowanych par (USD/JPY, GBP/USD, AUD/USD).
  9. EUR/PLN – euro jest obok dolara najczęściej wymienianą walutą na rynkach dewizowych i drugą walutą rezerwową, dla Polski ma kluczowe znaczenie, ponad 50 procent eksportu jest dokonywanych z krajami Strefy Euro, import 45 procent.
  10. Złoto – od wieków jest symbolem bogactwa i prestiżu. Od odkrycia tego metalu w starożytności budzi szczególną fascynację i żądzę posiadania. Jest jednym z najwcześniej odkrytych metali przez ludzkość. W dzisiejszych czasach złoto coraz bardziej zyskuje na znaczeniu jako przedmiot inwestycji. Wzrost cen złota w ostatnich latach oraz nowe produkty inwestycyjne oparte na kursie tego kruszcu zwiększają zainteresowanie tą formą inwestycji.
  11. Kukurydza – roślina uprawna cechująca się dużą wydajnością i wartością pokarmową. Uprawiana na szeroką skalę w różnych rejonach świata.
  12. Ropa (typu Brent) – ciekła kopalina o podstawowym znaczeniu dla gospodarki światowej jako surowiec przemysłu chemicznego, a przede wszystkim jako jeden z najważniejszych surowców energetycznych.
  13. Miedź – pierwiastek chemiczny, będący doskonałym przewodnikiem ciepła i elektryczności, znajdujący zastosowanie w produkcji kabli elektrycznych, szeroko stosowany w budownictwie i przemyśle.
  14. Liv-ex Fine Wine 100 – najważniejszy indeks wina na świecie, jest on swoistym benchmarkiem dla całego rynku win inwestycyjnych. Wyliczany miesięcznie. Ponad 90% jego składników to wina Bordeaux. Od 2007 roku indeks jest publikowany przez serwis Bloomberg.
  15. Jednostki funduszu PKO BP dóbr luksusowych – środki funduszu są lokowane głównie (bezpośrednio lub poprzez tytuły uczestnictwa/certyfikaty) w akcje spółek giełdowych, których działalność związana jest z oferowaniem dóbr i usług klasyfikowanych jako luksusowe i prestiżowe: biżuteria, wyroby skórzane, alkohole, samochody, jachty, hotele.

  Posted in: Portfel pokonac-rynek.pl, Portfele

  Dodaj komentarz

  /*