Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Marzec 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

  Reklama

  hit counter

  10 przykazań dobrego przedsiębiorcy

  biznes   Nie od dziś wiemy, że prowadzenie własnej działalności to nie lada wyzwanie. Bardzo duży wpływ na  jej    wygląd mają wpływ emocje, które nami kierują.  Chaotyczny umysł oraz ciągły stres z pewnością jej nie służą, a jednak tak łatwo nad nim zapanować i zacząć piąć się na wyżyny. Mam nadzieję, że to 10 przykazań pomoże Wam w rozwoju osobistym  i tym samym przysłuży się w ewolucji Waszego biznesu.

  1. Strategia działania

  Większość przedsiębiorców ma problem ze sprecyzowaniem swoich największych celów, dzięki którym, firma miałaby wznieść się na wyżyny, przy racjonalnym podejmowaniu strategicznych decyzji. Co jednak, gdy patrzą krótkowzrocznie, widząc zaledwie plan na przyszły tydzień? Brak motywacji nie będzie sprzyjał ani właścicielowi biznesu, ani jego współpracownikom… zamiast piąć się na wyżyny firma zacznie spadać, a jej „celem” w takiej sytuacji stanie się jedynie uniknięcie bankructwa.

  Co zatem zrobić, aby tego uniknąć? Najważniejsze, to mieć w głowie wyobrażenia na temat tego, co chciałoby się osiągnąć, tym razem zasada im więcej tym lepiej ma jak najbardziej swoją rację bytu J  Twój umysł będzie z góry nastawiony na zwycięstwo, co będzie doskonałym motywatorem i pomoże w podejmowaniu strategicznych dla Ciebie decyzji.

  2. Zmiany zmiany zmiany.

  Nie bój się zmian, wdrażaj swoje pomysły w życie przedsięwzięcia! Niech Twoja praca będzie rozwinięciem pasji, dopiero wtedy będziesz naprawdę spełniony. Zmiany będą dla Ciebie jak letni deszcz, a tuż po nich będzie czekała na Ciebie piękna tęcza. Słodkie zwycięstwo spełnienia.

  3. Skoncentruj się.

  Chaos w Twoim mózgu może stanowić przeszkodę dla klientów – nie wyglądasz wtedy profesjonalnie i na eksperta. Opanuj swoje emocje i skup się przede wszystkim na jednej rzeczy. Twoja koncentracja może być wizualizowana przez zwykłą żarówkę. Rozproszona uwaga oświetla większy obszar, co jednak sprawia, że światło nie jest tak ostre, gdy żarówka skupiona jest w jednym punkcie. Silne wzbudzenie koncentracji przyrównuje do lasera, który precyzyjnie bada każdą rzecz, ideę.

  4. Pamiętaj, że robisz to dla siebie.

  Naucz się doceniać sam swoją pracę. Pozytywne emocje, które może ona w Tobie wywoływać będą stanowić dla Ciebie motywację do dalszego działania. Pamiętaj jednak, że pieniądze nie są Twoim celem, ale dopiero to co stoi za nimi. Nie trzymaj ich kurczowo przy sobie, tylko żyj i wykorzystuj je zgodnie z marzeniami i potrzebami. Niech Twoja praca stanowi dla Ciebie pewien rodzaj zabawy, w której bardzo możesz się rozwinąć, dopiero wtedy będziesz potrafił tak naprawdę kreatywnie myśleć.

  5. Nie przywiązuj się.

  Każdy z nas popełnia błędy i może się pogubić. Nie bój się zmiany kierunku swych działań, najważniejszy jest rozwój i spełnienie. Ludzie obawiają się czegoś, co dla nich nie odkryte, mają w głowie wyimaginowany obraz przyszłości i w ten sposób czują się bezpiecznie. Jaki z tego pożytek jeśli nie czerpią z tego radości i satysfakcji? Próbuj, szukaj, zmieniaj, dąż do własnego spełnienia. Przywiązanie z pewnością nie jest dobre, jeśli nie jesteś pewny tego co robisz.

  6. Dobra droga.

  Wejdź całym sobą, jeśli wiesz, że to co robisz, daje Ci spełnienie. Nie obawiaj się nowych wyzwań, skoro jest to Twoją pasją, z pewnością zostaniesz zmotywowany do twórczego myślenia. Nie przywiązuj się jednak do formy swojej działalności tylko do samej idei. Jeśli chciałbyś zostać architektem, zostań nim, jednak możesz zająć się nie tylko samym wyglądem zewnętrznym obiektów, ale dlaczegoby nie zająć się jeszcze aranżacją wnętrza? Działaj na wielu płaszczyznach i na pewno znajdziesz spełnienie.

  Skup się jednak przede wszystkim na idei, którą realizujesz i niech ona w Ciebie wrośnie jak drzewo, które głęboko zapuszcza korzenie. Niech ta idea cały czas w Tobie ewaluuje, żebyś w jesień swego życia mógł spojrzeć za siebie i szeroko się uśmiechnąć :)

  7. Nie zapominaj o przerwach.

  Twój umysł potrzebuje chociażby chwili na wyciszenie, stąd tak ważne są przerwy w pracy. Nie da się pracować przez cały dzień na wysokich obrotach. Twój umysł potrzebuje przerw, podczas których możesz zostać zasypany masą dobrych pomysłów.

  Prowadzenie biznesu wiąże się z podejmowaniem strategicznych decyzji, w których powinien przemawiać racjonalizm w połączeniu z głosem intuicji. Dopiero wtedy, rodzą się wielkie przedsiębiorstwa. Należy jednak podkreślić, żeby tak trafnie podjąć decyzję potrzebna jest przerwa, czy urlop. Wyciszenie jest najlepszym Twoim doradzcą.

  8. Strategia działania.

  Biznes to sztuka ciągłego podejmowania decyzji, dlatego jest ono Twoim głównym zadaniem. Jeśli czegoś nie jesteś pewny nie bój się pytać innych o radę. Pamiętaj jednak, że zarówno małe jak i duże decyzje stoją na tym samym poziomie w hierarchii ważności. Przez cały czas koryguj formę swojego działania, czy swój wybrany kierunek, spróbuj być elastyczny.

  9. Postaw na rozwój!

  Oczywiste jest to, że podejmowanie decyzji, czy Twoja praca wiąże się z ogromną wiedzą, stąd inwestuj w siebie i rozwijaj swój umysł. Nie zaprzestawaj rozwijania swoich umiejętności, ważne jest również aby każdą nowo poznaną rzecz od razu testować w praktyce. Podążaj za tym co się dzieje w podobnych branżach na rynku, wymyślaj nowe rzeczy, bądź nietuzinkowy i  stwórz coś nowego! Jest to gwarancją do pełni spełnienia.

  10. Podejście.

  Koryguj swoje podejście do pracy poprzez obserwację ludzi z większym stażem oraz tych, którym udało się osiągnąć już sukces. Jeśli masz możliwość pytaj ich o wszystko, ucz się od najlepszych. Czytaj książki, które też mogą Cię dobrze nakierować, czasem jedno zdanie wystarczy, aby rzucić nowe światło w danym temacie.

   

  Powodzenia!

  Posted in: Psychologia w biznesie Tagged:

  Dodaj komentarz

  /*