Analiza Techniczna i Fundamentalna – Portal Finansowy


Google-Translate-Polish to English Google-Translate-Polish to French Google-Translate-Polish to Spanish Google-Translate-Polish to Italian Google-Translate-Polish to German Google-Translate-Polish to Japanese BETA Google-Translate-Chinese (Simplified) BETA Google-Translate-Polish to Russian BETA

Zaloguj się

Nasze projekty:

Chcesz wycenić opcje notowane na GPW?
Możesz skorzystać z naszego programu :
 • Option Pricing Software
 • Szukasz wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia związanego z rynkami?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Encyklopedia rynków finansowych
 • Marzy Ci się licencja maklera? Nie wiesz jak się do niej przygotować?
  Tu masz naszą odpowiedź:
 • Vademecum wiedzy - Egzamin na maklera
 • Maj 2018
  P W Ś C P S N
  « gru    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

  Reklama

  hit counter

  Kobieta w biznesie

    Wczoraj wszystkie Panie obchodziły swoje Święto, stąd dzisiaj chciałabym się skupić przede wszystkim na nas, analizując poziom, na którym znajdujemy się na rynku pracy, oraz tego przyczyny i skutki. Jak podaje GUS co trzecie przedsiębiorstwo zakładane jest przez kobiety, daje to nam poczucie samodzielności i spełnienia.

  Panie sprzątają , gotują, opiekują się osobami starszymi. Nie będę ukrywała swojego oburzenia, związanego z dyskryminacją naszej osoby w zawodach czysto technicznych. Kobiety na budowie postrzegane są jak… no właśnie? Na pewno nie są traktowane poważnie, a wszystko jest wynikiem niedojrzałości emocjonalnej mężczyzn, którzy nie potrafią zrozumieć, że Panie mogą również zająć pozycje zawodowe „zarezerwowane” tylko dla nich. Kobiety najczęściej doceniają same kobiety, ponieważ potrafią dostrzec, że szybciej się uczą i są bardziej zorganizowane . Niestety Panie w Polsce ciągle zarabiają mniej niż mężczyźni.

  A co z pracami domowymi? Jak podaje rp.pl, z ostatnich danych CBOS („Kobiety i mężczyźni o podziale obowiązków domowych”, 2006 r.) wynika, że pranie wykonuje zaledwie 4 proc. badanych mężczyzn mieszkających z partnerką, prasowanie – 5 proc., gotowanie 7 proc. Mężczyźni jednak zwiększają swój poziom w  wyrzucaniu śmieci i załatwianiu spraw urzędowych (w obu przypadkach robi to 32 proc.).

  W serwisie rp.pl również można dojść do tego, że  „mężczyźni boją się np. kobiet zbyt pięknych, dowiodły badania australijskich naukowców z University of New South Wales (czerwiec 2009 r.). Najwięcej punktów zdobywały u badanych panów kobiety odbiegające od ideału. Uczeni tłumaczą, że mężczyźni to chłodni racjonaliści i nie będą ryzykować porażki odrzucenia. Może także dlatego unikają kobiet mądrych?” Atrakcyjne, wykształcone, samodzielne, świadome swojej wartości – badania wykazują, że takie Panie z takimi cechami nie są dobrym partnerem, z czym ja się absolutnie nie zgadzam. Uważam, że jeśli Panowie będą równie świadomi swoich atutów, będą potrafili docenić swoje partnerki w związku. Gorzej z kolegami z pracy – jak to mówi Marie von Ebner-Eschenbach –  „Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn” .Tyle mówi się o samodzielności płci pięknej, jednak Panowie – niezależność zawodowa nie jest tym samym, co niezależność w związku! My ciągle potrzebujemy   zrozumienia, empatii, zainteresowania, poczucia bezpieczeństwa. Chcemy, żebyście nas zaskakiwali i o nas dbali :) „Kobieta chce być niezależna, ale z drugiej strony chce mieć partnera, który jest w jakiś sposób silny” . Badania na temat oczekiwań kobiet w kwestii zarobków wykazały, że, owszem, kobiety chcą zarabiać tyle co mężczyźni, ale jako swoich partnerów wolą mężczyzn zarabiających więcej.

  Dziś, ponad 25 lat po premierze „Seksmisji” można wywnioskować iż owszem – film jest aktualny, ciągle nas bawi, jednak przedstawia świat po niezdrowej „rewolucji”, w wyniku której mężczyźni znikają z świata niezależnych kobiet. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, uczmy się akceptacji i doceniania człowieka niezależnie od płci. Współpracujmy z sobą zarówno w domu jak i w pracy, bo „Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją”.

  Posted in: Psychologia w biznesie

  Dodaj komentarz

  /*